Naga MarketsFirma Lite.IM stworzyła swój autorki bot, który przy zachowaniu poufności i wszystkich wrażliwych danych ma umożliwić użytkownikom Facebooka bezpieczne wysyłanie i odbieranie kryptowalut za pośrednictwem Messengera. W najnowszych doniesień wynika, że oprogramowanie obsługuje obecnie cztery kryptowaluty takie  jak: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) oraz autorką kryptowalutę ZTX.


Misja na rzecz globalnej adopcji kryptowalut

Lite.IM przyznaje, że “kieruje się wizją tego, jak mógłby wyglądać świat, gdyby rzeczywiście zrealizowano idee leżące u podstaw rewolucji kryptowalutowej”. Chodzi tu przede wszystkim o stworzenie miejsca, w którym każdy może cieszyć się wolnością finansową niezależnie od swoich umiejętności technicznych czy regionu świata, w którym mieszka.

Obecność na Messengerze Facebooka to najnowszy kamień milowy dla Lite.IM. Warto jednak przypomnieć, że ich usługa została już jakiś czas temu wprowadzona do aplikacji messengera Telegram, “najbezpieczniejszego komunikatora na świecie”, dodając, że aplikacja zapewnia prywatność, która jest “domyślnie wbudowana”. Uruchomienie bota na messengerze oznacza, że Lite.IM jest o krok od samego Facebook, a który przecież już w grudniu pracował nad stworzeniem własnej kryptowaluty dla użytkowników komunikatora WhatsApp.

W ostatnim wpisie na blogu, zespół Lite.IM przyznał, że “z każdą nową aktualizacją Lite.IM staje się coraz bardziej przyjazny dla użytkownika i przybliżaj nas do powszechnej adopcji [kryptowalut]. Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować najpopularniejszą na świecie walutę cyfrową 2,5 miliarda użytkownikom Facebooka i Telegrama, nie wspominając już o tych wszystkich, którzy nie mają niezawodnego dostępu do Internetu i mogą teraz zarządzać Bitcoin za pomocą wiadomości SMS”.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zaspół podkreślił także, że podjął niezbędne działania mające na celu rozwiązanie wszelkich problemów, które mogliby mieć potencjalni użytkownicy. Zapisy ich rozmów nigdy nie są przechowywane przez firmę, a dzięki bezpiecznym formularzom haseł i zaawansowanemu szyfrowaniu kluczy prywatnych, osoby trzecie, takie jak m.in. Facebook, nie mogą widzieć żadnych poufnych informacji, które mogłyby prowadzić do kradzieży środków.

Współpraca zamiast konkurencji

Firma wierzy, że wykorzystanie powszechnej akceptacji istniejących platform społecznościowych może pomóc w globalnej adopcji kryptowalut. Jej zespół twierdzi, że zamiast tworzyć zupełnie nowe usługi, można osiągnąć większy zasięg i rozmach poprzez oferowanie kompatybilności z usługami, z których ludzie już korzystają na co dzień. Lite.IM zdaje sobie bowiem sprawę, iż według najnowszych badań, typowy konsument korzysta tylko z około dziewięciu aplikacji dziennie, co oznacza, że kluczowe znaczenie ma bezpośrednie połączenie z nimi w środowiskach, w których spędzają już większość czasu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAkcje CD Projekt w górę ponad 3% – powrót do hossy?
Następny artykułStopa bezrobocia w UE najniżej w historii!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here