TMS


Mining BTC staje się coraz bardziej opłacalnyRynek walut wirtualnych daje ogromne możliwości inwestycyjne. Potencjalni inwestorzy mogą kupić jakąś kryptowalutę bezpośrednio na giełdzie czy w kantorze bądź zainwestować w odpowiedni sprzęt do wydobywania coinów i czerpać korzyści z miningu. Okazuje się, że to ostatnie rozwiązanie może od teraz stać się jeszcze bardziej opłacalne.


Zespół Zcoin zaimplementował dziś nowy algorytm, który utrudnia wydobycie FPGA, ASIC i botnetów. W założeniu ma to przyczynić się do ograniczenia wydobycia przez wielkie poole wydobywcze i firmy specjalizujące się w miningu na rzecz indywidualnych miłośników kryptografii. Jednym z głównych powodów takiego rozwiązania jest chęć zwiększenia decentralizacji wśród minerów tak, by żaden z nich nigdy nie był w stanie przeprowadzić ataku 51% oraz żadnych innych nikczemnych działań, które mogłyby zaszkodzić wydajności i bezpieczeństwu blockchainu.

Rozwiązanie to wdrożone zostało także w celu rozwiązania problemów, z jakimi borykają się drobni górnicy. Większość algorytmów podatna jest bowiem na specjalistyczny sprzęt przeznaczony tylko i wyłącznie do miningu kryptowalut. Stosowane niegdyś zwykłe komputery przestały już sprawdzać się jako koparki kryptowalutowe, przez co wielu pasjonatów kryptografii musiało zaprzestać swoich działań w tym obszarze. Najnowsza aktualizacja ma to jednak zmienić.

Zespół Zcoin szacuje, że w przypadku Bitcoina (BTC) aż 70-80 procen wydobycia ma miejsce w Chinach. Fakt ten sprawia, że jeżeli tylko kilka większych pooli wydobywczych zmówi się, istnieje spore ryzyko ataku 51%.

“Aby waluta mogła odnieść sukces, potrzebuje szerokiej dystrybucji, a ASIC nie zapewniają tej dystrybucji.” – komentuje Reuben Yapem, dyrektor operacyjny Zcoin.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKolejny dwustronny bitomat od FlyingAtom. Tym razem w Łodzi
Następny artykułIKZE i IKE: Polacy płacą dwa razy wyższe prowizje funduszom niż Europejczycy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here