Naga MarketsFSP, FSPR, Nowa Zelandia, ComparicNa stronie Nowozelandzkiego Rejestru Dostawców Usług Finansowych (FSPR) pojawiła się dzisiaj informacja o usunięciu 215 przedsiębiorstw oraz podmiotów indywidualnych na przestrzeni lutego 2016 – jest to równoznaczne z utratą licencji wydawanych przez Nową Zelandię.

Korzystaj tylko i wyłącznie z usług polecanych brokerów. Sprawdź porównywarkę Comparic.pl >>

Te artykuły również Cię zainteresują
Zaledwie wycinek niezwykle długiej listy podmiotów usuniętych
Zaledwie wycinek niezwykle długiej listy podmiotów usuniętych

Pokazuje to rekordową aktywność nowozelandzkich regulatorów w ostatnim czasie – w grudniu 2015 roku instytucja usunęła z rejestru 90 podmiotów, w styczniu 2016 natomiast 136. Proces derejestracji jest zgodny z zapisami akty Financial Service Providers sekcji 18(1). Usunięcie z rejestru ma miejsce gdy:

  • Podmiot nie spełnia wymogów umożliwiających dalsze prowadzenie usług finansowych zgodnie z zapisami licencyjnymi
  • Nie podano dokładnych danych – nazwy, adresu, numeru członkowskiego
  • Świadczenie usług finansowych w okresie ostatnich 3 miesięcy zostało zaprzestane
  • Rejestracja miała miejsce na podstawie fałszywych lub błędnych informacji
  • Opłata licencyjna lub opłata roczna nie zostały uiszczone

Pełną listę zarejestrowanych podmiotów, uprawnionych do świadczenia usług finansowych w Nowej Zelandii można znaleźć pod linkiem.

Informacja o podmiotach, które usunięto z rejestru znajduje się tutaj. Jednocześnie FSPR informuje o dodaniu 7 nowych przedsiębiorstw i osób do swojej listy w lutym.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPrzegląd walut G10 od Citi
Następny artykułUSD/JPY – do trzech razy sztuka? Potężny outside bar na H1
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here