Naga MarketsPo czterech dniach przerwy, nowozelandzka giełda NZX wznowiła dziś handel. Przypomnijmy, ze przyczyną jego wstrzymania były zakłócenia, z jakimi borykała się giełda w następstwie potężnych cyberataków DDoS, o czym pisaliśmy już kilka dni temu. W celu wsparcia giełdy aktywowano nawet rządowe systemy bezpieczeństwa narodowego Nowej Zelandii.

  • Hakerzy w ataku na giełdę w Nowej Zelandii wykorzystali atak DDoS
  • Nie ma oficjalnych informacji nt. źródła ataku

Handel na NZX wraca do normy

Mimo wznowienia działalności giełdy, w dalszym ciagu nie ma jasności co do tego, kto stoi za cyberatakami. Ponadto, incydent ten rodzi wiele pytań o bezpieczeństwo infrastruktury i systemów, z których korzystają giełdy na całym świecie.

Minister finansów Grant Robertson zapowiedział, że do pomocy w tej sprawie wezwano rządowe Biuro Bezpieczeństwa Komunikacji oraz krajową agencję ds. walki z cyberprzestępczością.

– Nie mogę zagłębiać się w szczegóły, poza tym, że jako rząd traktujemy to bardzo poważnie – powiedział Robertson.

Przypomnijmy, że nowozelandzka giełda NZX został zaatakowana we wtorek i środę przez rozproszone ataki DDoS (Distributed Denial of Service). To powszechny sposób na zakłócenie pracy serwera przez przytłoczenie go zalewem ruchu internetowego. Ataki te zmusiły giełdę do wstrzymania handlu na rynkach kasowych, zakłócając operacje na rynku długu, rynku akcji i rynku instrumentów pochodnych.

Zdaniem NZX, za atakiem DDoS stoją zagraniczni hakerzy, którzy mieli rzekomo działać na zlecenie obcego państwa.

– Widzimy, że ruch internetowy przechodził przez globalne serwery, dlatego wiemy, że pochodzi on z zagranicy, ale prawie niemożliwe jest określenie, skąd dokładnie – powiedział Reuterowi dostawca usług sieciowych Spark.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCena ropy WTI spada. Huragan Laura jednak mniej straszny niż zakładano
Następny artykułWalmart przyłączył się do Microsoftu w staraniach o zakup TikToka
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here