Naga MarketsNFP z amerykańskiego rynku pracyNa początek nowego roku na pewno nie mogą narzekać analitycy, którzy oczekiwali w 2019 r. powrotu do zwiększonej zmienności. Wczorajszy flash crash na USD/JPY wywołał ogromne zawirowania na rynku, a dzisiejszy odczyt Pay-rollsów może dołożyć „oliwy do ognia”. Na kilka godzin przed publikacją NFP, duże banki inwestycyjne przedstawiają swoją projekcję, co do dzisiejszego odczytu.


Odczyt NFP między 165 – 200 tys.

Większość ekonomistów i analityków oczekuje, że dzisiejsze amerykańskie NFP wyniesie od 165 tys. do 200 tys. po większym niż oczekiwano spadku do 155 tys. w listopadzie, a stopa bezrobocia ustabilizuje się na niskim poziomie 3,7%.

Rabobank

– Wzrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym spowolnił w listopadzie do 155 tys., a rynki oczekują przyspieszenia. Konsensus Bloomberga w grudniu to 184 tys. choć należy pamiętać, że ankieta w dużej mierze odbyła się przed publikacją wczorajszej prognozy ADP, która znacznie przewyższyła oczekiwania rynku. Dlatego uważamy, że rynki mogą oczekiwać więcej niż 184 tys. – napisali analitycy Rabobanku.

– Oczekujemy, że stopa bezrobocia pozostanie bez zmian na poziomie 3,7%. Chociaż jest to znacznie poniżej szacunków FED na poziomie 4,4%, dynamika płac jest nadal słaba. Prognozujemy, że średni godzinny wzrost zarobków spadnie do 3,0% w ujęciu r/r, z 3,1% – dodali.

Standard Chartered

– Grudniowy raport o sytuacji zatrudnienia może wskazywać na utrzymującą się siłę na rynku pracy w przeciwieństwie do niedawnego osłabienia rynku finansowego. Spodziewamy się odczytu NFP w okolicach 200 000, możliwy skromny wzrost wskaźnika aktywności zawodowej oraz wzrost średnich godzinowych zarobków powyżej 3% r/r – zauważyli eksperci.

Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

National Bank Financial

– Liczba bezrobotnych pozostaje na wyjątkowo niskim poziomie, wskazując na bardzo niski odsetek zwolnień. W międzyczasie zatrudnienie mogło trochę wzrosnąć, zgodnie z raportami z badań Empire State i Philly Fed. W związku z tym oczekujemy odczytu 175 tys. Z kolei stopa bezrobocia może pozostać na poziomie 3,7%, jeśli badanie gospodarstw domowych wykaże niewielki wzrost zatrudnienia za ostatni kwartał – napisali analitycy.

TD Securities

– W kontekście pesymistycznego nastroju na rynku oczekujemy, że liczba nowo-zatrudnionych w sektorze pozarolniczym wzrośnie do 190 tys. Nasza dotychczasowa analiza wskazuje, że dane o zatrudnieniu prawdopodobnie pozostaną niezmienne, co powinno utrzymać stopę bezrobocia na niezmienionym poziomie 3,7%. Przewidujemy również, że płace wzrosną o 0,3% m/m – uważają analitycy TDS.

Zobacz również: Nomura: Fundamenty dla USD/JPY dalej pro-spadkowe

Nomura

– Ostatnie badania regionalne i wstępne dane dotyczące wniosków o zasiłki wskazują, że popyt na pracę pozostaje silny. Oczekujemy, że odczyt za grudzień będzie na poziomie 200 tys. Wzrost płac godzinowych powinien wynieść 0,3% m/m oraz 3,0% r/r. Stopa bezrobocia powinna spaść do poziomu 3,6%. Ogólnie rzecz biorąc, spodziewamy się, że grudniowy raport o zatrudnieniu przypomni rynkom, że perspektywy wzrostu w USA pozostają stabilne pomimo niestabilności rynku finansowego – napisali eksperci z Nomura.

ING

– Spodziewamy się, że wzrost zatrudnienia w grudniu wyniesie około 165 000 wobec rynkowego konsensusu 180 000. Płace wzrosną o 3,1% r/r, a stopa bezrobocia pozostanie na poziomie 3,7% – napisał James Knightley, główny ekonomista w ING.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here