Naga Marketssąd, młotek, comparicDepartament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DoJ) oskarżył nowojorską firmę z rynku kryptowalut o oszustwa związane z wyłudzeniem pieniędzy od inwestorów.

DoJ ogłosił zarzuty w swoim komunikacie prasowym z dn. 27 lutego. Zgodnie z publikacją, mieszkaniec Nowego Jorku Randall Crater założył i zarządzał spółką Big Coin Pay Inc. Firma świadczyła usługi płatnicze. W latach 2014-2016 Crater i jego współpracownicy opracowali własną kryptowalutę “My Big Coins” i wprowadzili ją do obiegu. Oskarżony rzekomo zwabił do projektu inwestorów twierdząc, że owa cyfrowa moneta była w pełni funkcjonującą wirtualną walutą powiązaną z cennymi aktywami fizycznymi, takimi jak złoto. Ponoć można za nią było także kupować konkretne towary, wymieniać na gotówkę lub inne kryptowaluty.

Marzenia a rzeczywistość

DoJ twierdzi, że rzeczywistość była daleka od tych wizji. Akt oskarżenia stwierdza, że ​​Crater sprzeniewierzył ponad 6 milionów USD. Urząd zauważył jednak, że “zarzuty są jedynie zarzutami, a oskarżonego uważa się za niewinnego, dopóki nie zostanie mu udowodniona wina”.

To nie pierwszy tego typu przypadek. W lutym odbył się proces sądowy dot. kryptowaluty MCash. “Token MCash nie tylko nie został poprawnie zarejestrowany w Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, ale co ważniejsze, w związku ze sprzedażą tokena MCash oskarżeni dokonali wielu fałszywych oświadczeń i zaniedbań, które skłoniły Powoda do zainwestowania 2 milionów USD”– można było przeczytać w pozwie.

W grudniu ubiegłego roku raport Wall Street Journal ujawnił, że setki ofert dot. kupna kryptowalut w ramach ICO wykazywało “oznaki oszukańczej działalności”. Inwestorom obiecywano  nieprawdopodobne zwroty. Whitepapery najczęściej były plagiatami. Ponad 2 000 z 3 291 zbadanych tego typu dokumentów zawierało zdania zawierające takie stwierdzenia, jak: “nic do stracenia, gwarantowany zysk, zwrot z inwestycji, najwyższy zwrot, wysoki zwrot, zysk z funduszy, brak ryzyka i niewielkie ryzyko”.

Rzeczywistość okazywała się jednak bolesna dla łatwowiernych inwestorów.

[adrote group=”34″]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here