Naga MarketsPrezes Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Christine Lagarde oświadczyła inwestorom, aby przygotowali się na nowe wytyczne dotyczące stymulacji monetarnej w ciągu najbliższych 10 dni. Jednocześnie zasygnalizowała, że ​​w przyszłym roku mogą zostać podjęte nowe środki wspierające gospodarkę strefy euro po zakończeniu obecnego programu skupu obligacji. Kurs euro odbija po przecenie na początku miesiąca, a para EUR/USD oscyluje nieco poniżej 1,19 w poniedziałek.

  • Wczesne zakończenie przeglądu strategii EBC napędza spekulacje na temat planów banku centralnego
  • Lagarde ​​spodziewa się, że obecny plan skupu obligacji EBC za 1,85 biliona euro będzie obowiązywał „co najmniej” do marca 2022 roku
  • Podejście EBC coraz bardziej odróżnia go od niektórych największych banków centralnych na świecie
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

EBC: Posiedzenie Rady Prezesów 22 lipca będzie zwierało „kilka interesujących zmian”

Po tym jak EBC podniósł swój cel inflacyjny do 2% i przyznał, że może przekroczyć cel, Lagarde powiedziała w rozmowie z Bloombergiem, że posiedzenie Rady Prezesów 22 lipca – będzie teraz zwierało „kilka interesujących zmian”.To będzie ważne spotkanie. Biorąc pod uwagę wytrwałość, którą musimy wykazać, aby wywiązać się z naszego zobowiązania, wytyczne dotyczące przyszłości z pewnością zostaną ponownie przeanalizowane – powiedziała w niedzielę w Wenecji po spotkaniu grupy 20 ministrów finansów i bankierów centralnych.

Niespodziewanie wczesne zakończenie przeglądu strategii EBC w zeszłym tygodniu natychmiast napędza spekulacje na temat planów banku centralnego, gdy gospodarka strefy euro zaczyna wychodzić z lockdownu. Przegląd wprowadził również względy klimatyczne do polityki.

Francois Villeroy de Galhau
Francois Villeroy de Galhau

Lagarde ​​spodziewa się, że obecny plan skupu obligacji EBC za 1,85 biliona euro będzie obowiązywał „co najmniej” do marca 2022 roku. Następnie może mieć miejsce „przejście na nowy format”. Jej kolega z Rady Prezesów, Francois Villeroy de Galhau, szef Banku Francji, wypowiedział się w niedzielę z podobnym sentymentem, mówiąc, że politykę można dostosować na każdym spotkaniu monetarnym i „mamy co najmniej cztery takie spotkania do końca roku. ”

Podejście EBC odróżnia go od niektórych największych banków centralnych na świecie. Urzędnicy Rezerwy Federalnej USA już dyskutują, kiedy zacząć ograniczać swój program stymulacyjny, gdy wzrost i inflacja przyspieszają.

25-osobowa Rada Prezesów EBC zgodziła się w czerwcu na kontynuowanie awaryjnych zakupów obligacji w podwyższonym tempie w tym kwartale, chociaż sprawozdanie z posiedzenia wskazywało na rozbieżne poglądy. Niektórzy gubernatorzy publicznie powiedzieli, że nie spodziewają się przedłużenia programu po marcu.

fpmarkets

Kurs euro (EUR) konsoliduje poniżej 1,19 USD na początku tygodnia

Notowania pary walutowej EUR/USD odnotowały silny spadek na początku zeszłego tygodnia, co zepchnęło kurs poniżej poziomu 1,18. Jednak równie szybkie odbicie pod koniec tygodnia dało nadzieje kupującym na utworzenie silniejszego impulsu i próbę ataku okrągłego poziomu oporu 1,20. Dopiero jego trwałe przebicie pozwoliłoby wyhamować ostatnią presję sprzedających. Jednak jeśli impuls nie będzie kontynuowany wówczas może dojść do ponownego testu tegorocznego minimum 1,17.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkn orlen akcję | wp notowania | jsw analiza | lotos kurs | cdprojekt kurs | kryptowaluty wiadomości | cfd jak grać |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here