Naga Markets


GainBitcoin to kolejna piramida finansowa opierająca się na kopaniu bitcoinów w chmurze, czyli wykorzystywanie czyjegoś sprzętu (serwerów) i wykupienie tam mocy obliczeniowej. Następnie w zależności od danej mocy, ilości zainwestowanych środków oraz osób poleconych otrzymujemy codziennie adekwatną ilość bitcoinów. Dziś poznajemy nowe ustalenia w śledztwie na temat tego jak oszukańcza organizacja prała brudne pieniądze. Amit Bhardwaj, indyjski inwestor, który związany był z GainBitcoin zaczął współpracować z policją.


Zobacz również: 81% wszystkich ICO to oszustwa

Śledztwo przynosi efekty

Wszystko zaczęło się od złożenia dwóch Pierwszych Raportów Informacyjnych (FIR) przeciwko GainBitcoin w kwietniu 2018 r. Po przebadaniu sprawy oszustwo zostało uznane w Indiach za działalność międzymiastową. Miesiąc później CCN poinformował, że indyjska policja dokonała nalotu na “kopalnię” kryptowaluty ethereum, która była zaangażowana w projekty GainBitcoin uzyskując w ten sposób  prawie 100 milionów rupii od inwestorów (15 milionów USD).

Również w maju ofiara złożyła skargę na GainBitcoin w mieście Pune, gdzie lokalna policja uzyskała możliwość przesłuchania Amita Bharadwaja. Bharadwaj ujawnił, w jaki sposób piramida finansowa zdołała pozyskać nielegalne środki w Chinach, Hong Kongu i Dubaju, jednocześnie skutecznie unikając wewnętrznych przepisów, które panują w Indiach.

Co ciekawe, Bharadwaj był już wcześniej przesłuchiwany w pięciu indyjskich miastach jednak do tej pory bezskutecznie. Dopiero specjalny zespół śledczy z Pune odniósł postęp w tej sprawie uzyskując cenne informacje od Bharadwajego i siedmiu innych osób działających jako agenci GainBitcoin, w tym mówca motywacyjny, który prowadził warsztaty inwestycyjne mające na celu zwabienie kolejnych inwestorów.

“Wskazówki dotyczące prania pieniędzy zostały już przekazane naszej dyrekcji. Wszystko wskazuje na to, że Bhardwaj i jego współpracownicy utworzyli skomplikowany system MLM, nakłaniając inwestorów do lokowania swoich środków w zamian za osiągnięcie wyższych zysków. Następnie pieniądze były wyprowadzane poprzez większe rynki międzynarodowe lub innymi popularnymi metodami przesyłania pieniędzy.” – powiedział policjant biorący udział w sprawie.

Również w tym roku kolejna ofiara GainBitcoina opisała swój przypadek władzom indyjskiej policji. W lipcu 2017 r. po tym jak została zwabiona obietnicą aż 12% stopy zwrotu w skali miesiąca zainwestowała 0,1 BTC w ramach 18-miesięcznego kontraktu. Następnie była poproszona o zawarcie kolejnych inwestycji by zarobić dodatkowe 12%, co nieświadoma ofiara zrobiła. Jednak GainBitcoin nigdy nie wypłacił obiecanych dywidend i przestał odpowiadać na wszelkie próby kontaktu. Chwilę później pracownicy poinformowali, że właściciele organizacji opuścili Dubaj wraz ze wszystkimi funduszami.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: AUD/NZD, EUR/CAD, GBP/CHF
Następny artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 16 lipca
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here