Naga MarketsOd czasu wczorajszego przeglądu nie doszła żadna nowa pozycja, ale pojawiły się nowe pary do obserwacji. Co prawda był jeden sygnał na parze GBPCAD, który okazałby się zyskowny, jednak wtedy jeszcze miałem pozycje krótką na EURCAD, a zatem nie chciałem powiększać ryzyka z uwagi na znaczną korelację między tymi instrumentami. Poniżej lista aktualnie obserwowanych walorów.

AUDJPY

Na parze walutowej AUDJPY trend zmienił się na wzrostowy. Jak bowiem widać na poniższym wykresie 4-godzinnym, obecnie mamy juz pełną strukturę wzrostowych dołków i szczytów.

Mając na uwadze powyższe, będę rozglądał się za okazjami do kupna po korekcie do strefy wsparcia. Strefę taką tworzy zakres zniesienia ostateniego impulsu wzrostowego od 33 do 66%.

NZDUSD

Zgodnie z wczorajszą analizą, doczekaliśmy się głębszego testu strefy oporu. Notowania podeszły niedaż do 66% zniesienia. Jeśli utworzy się sygnał do sprzedaży, będę zajmował pozyje krótką, zgodnie z panującym trendem spadkowym.

Złoto

Impul spadkowy na złocie nieco wyhamował. Możliwe zatem, że pojawi się korekta, która zaprowadzi notowania do strefy oporu i pozwoli na poszukiwanie okazji sprzeadżowych.

EURCAD

Pozycja krótka na EURCAD została wczoraj zamknięta z zyskiem. Notowania tej pary utworzyły kolejny impuls spadkowy, a zatem można będzie dalej wypatrywać okazji do sprzedaży. Podobna sytuacja widoczna jest na parach EURAUD oraz EURUSD (tutaj korekta już trwa), o których mowa była we wczorajszym przeglądzie

Strategię price action Tylko Dołki i Szczyty możesz wypróbować na rachunku u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty.

CADJPY

Kontynuacja trendu wzrostowego widoczna jest na parze walutowej CADJPY. Zgodnie z tym trendem, będę rozgądał się za sygnałami zakupowymi po korekcie.

Jeśli chodzi o pary z jenem, cały czas biorę pod uwagę także USDJPY, natomiast para ta nie dotarał jeszcze do strefy zniesienia mimo, że korekta rozpoczęła się już wczoraj.


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here