Naga MarketsSztuczna inteligencja i nowoczesne technologie pozwalające zautomatyzować proces weryfikacji klienta sprawiają, że na pozabankowym rynku consumer finance w Polsce dostęp do pożyczki online można uzyskać już w przeciągu 15 minut, twierdzi na antenie Comparic24.tv prezes firmy Loando, Tymon Zastrzeżyński. Zdaniem rozmówcy Cezarego Andrzejczyka, który gościł na katowickich targach Impact Fintech, banki pozostają na tym polu daleko w tyle, a internetowi pożyczkodawcy cieszą się coraz większą popularnością wśród konsumentów.


Pożyczki online to już nie „Dziki Zachód”. Polacy chętnie sięgają po krótkoterminowe finansowanie w Internecie

Firmy pożyczkowe w ostatniej dekadzie silnie dojrzały i uatrakcyjniły swoją ofertę w stosunku do standardowego finansowania bankowego. Jak zauważa Zastrzeżyński w porównaniu do kredytów i instrumentów bankowych, pożyczki online są dużo szybciej dostępne, obarczone mniejszą ilością formalności i trudniej w ich przypadku spotkać się z odmowną decyzją pożyczkodawcy.

„Bardzo dużą rolę odgrywają tutaj nowoczesne technologie, w tym weryfikacja poprzez szybki przelew, sztuczna inteligencja pomagająca ocenić rating ryzyka danego klienta automatycznie oceniając od kilku do kilkunastu czynników mogących pozytywnie lub negatywnie wpływać na ewaluację potencjalnego pożyczkobiorcy. Procesy te trwają zaledwie kilka minut, dzięki czemu po kwadransie konsument może otrzymać pożyczkę, o którą się ubiegał. W stosunku do relatywnie ciężkich procedur bankowych, jest to dużo atrakcyjniejsze rozwiązanie, szczególnie przy małych kwotach” – wyjaśnia Tymon Zastrzeżyński.

Zobacz również: GAFA zrewolucjonizuje pożyczki – Google, Amazon, Facebook i Apple gotowe wejść w świat bankowości

Rejestr Firm Pożyczkowych drogowskazem dla konsumenta

Chociaż rynek pożyczek online w Polsce został „ucywilizowany”, to konsumenci nadal powinni dokładnie weryfikować w jakiej firmie chcą zaciągnąć finansowanie. Drogowskazem jest niezaprzeczalnie Rejestr Firm Pożyczkowych działających przy Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), które muszą posiadać odpowiednie licencjonowanie, będące niejako potwierdzeniem wysokiej jakości usług oraz stabilności rynkowej.

„Pożyczkodawca chcąc się znaleźć w Rejestrze musi spełnić wymów kapitałowy rzędu 200 tysięcy złotych, a konsument może zweryfikować, czy firma rzeczywiście znajduje się na liście KNFu. Oprócz tego wyróżnić możemy samoregulujące organizacje branżowe zrzeszające największe instytucje pożyczkowe w Polsce, na co również warto zwrócić uwagę przed przekazaniem wrażliwych danych” – podsumowuje Zastrzeżyński.

Loando to porównywarka pożyczek online. W jednym miejscu zestawia najwyżej oceniane oferty pożyczek pozabankowych pozwalając zapoznać się z ofertami firmj działających w sektorze FinTech. Grupa Loando jest właścicielem dwóch portali internetowych Loando.pl oraz Pożyczkaportal.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSpadek cen nie wpływa na HODLerów Bitcoina (BTC), pokazują dane
Następny artykułUSA: Przemysłowy PMI w dół, usługowy w górę. Kurs dolara (USDJPY) zyskuje po publikacji
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here