Naga MarketsNowe segmenty Ekopol Górnośląski Holding faktorem wzrostu wartości w ciągu 2 latEkopol Górnośląski Holding – wiodący dostawca technologii do zarządzania gospodarką paliwową przedsiębiorstw, podjął uchwałę w sprawie przyjęcia planów rozwoju spółki na lata 2020 – 2023. Rozpoczęcie działalności w obszarze fotowoltaiki, wraz z zakończeniem obecnie prowadzonego projektu deweloperskiego „Dolina Dramy” mają przyczynić się do wzrostu kapitalizacji, pozwalającej na przeniesienie notowań spółki na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Zgodnie z przyjętymi przez Zarząd Ekopolu kierunkami rozwoju jednym z głównych obszarów działalności ma być fotowoltaika

Spółka zamierza rozwijać się w dwóch kierunkach: jako dystrybutor rozwiązań fotowoltaicznych dla przedsiębiorstw oraz deweloper farm fotowoltaicznych, które później mają być odsprzedawane funduszom OZE.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Jesteśmy na zaawansowanym etapie rozmów z partnerami, z którymi zamierzamy podjąć współpracę przy działalności na rynku fotowoltaiki. Da nam to niezastąpione know-how oraz bezpieczeństwo przy wejściu na nowy rynek. Widzimy w tym przyszłość, nie chcemy stać w miejscu, tylko rozwijać działalność w nowych, atrakcyjnych marżowo segmentach. – mówi Andrzej Piecuch, Prezes Zarządu Ekopol Górnośląski Holding S.A.

Według prognoz Instytutu Energi Odnawialnej z raportu „Rynek fotowoltaiki w Polsce 2020” obserwowany wzrost rynku jest szczególnie wyraźny w sektorze prosumentów oraz deweloperów farm, a sam rynek PV rozwija się najszybciej ze wszystkich sektorów OZE w Polsce. Co więcej, łączna moc PV zainstalowana w Polsce rośnie szybciej niż założenia z raportu IEO na koniec 2020 – 2,5 GW. Raportowane co miesiąc dane Agencji Rynku Energii wskazują na to, że ta wartość może wynieść nawet 4 GW pod koniec tego roku.

– Nie jest tajemnicą, że obecnie możemy zaobserwować bardzo wysokie dynamiki przyrostu nowych instalacji fotowoltaicznych oraz zwiększone zainteresowanie firm do ich zastosowania. Posiadamy dużą bazę ponad 1000 klientów korzystających z naszych technologii paliwowych, do których możemy wyjść także z ofertą fotowoltaiki. – dodaje Andrzej Piecuch.

Drugim filarem rozwoju Ekopolu będzie segment deweloperski. Spółka aktualnie jest w trakcie realizacji pierwszego etapu budowy nowoczesnego osiedla 25 domków jednorodzinnych „Dolina Dramy” w Ptakowicach, którego zakończenie jest planowane na 2022 r.

– Jest to nasz pierwszy projekt deweloperski, aczkolwiek nie widzę przeszkód, abyśmy w kolejnych latach nie angażowali się w kolejne inwestycje w tym obszarze. Prace budowlane przebiegają bez większych przeszkód, a o ich postępach na bieżąco informujemy na naszych mediach społecznościowych. Już w ciągu dwóch tygodni wystartuje strona internetowa projektu osiedla. Sprzedaż domków może skokowo wpłynąć na nasze przychody w kolejnych kwartałach. – zaznacza Andrzej Piecuch.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here