Naga MarketsO godzinie 15:45 i 16:00 rynki zapoznały się z wynikami amerykańskiego wskaźnika PMI dla sektora usług – pierwszy publikował instytut IHS Markit, drugi natomiast ISM. Jak zwykle w tym przypadku dla traderów z USA zdecydowanie większe znaczenie ma ten drugi.


Nowe firmy rozwijają się najszybciej od lipca 2015 roku

Zgodnie z raportem IHS Markit, wskaźnik PMI dla sektora usług plasował się w sierpniu br. na poziomie 56,0 co jest wynikiem gorszym zarówno odczytu wstępnego (56,9) jak również od prognoz (56,8). Na uwagę zasługuje jednak fakt, że jest to odczyt zdecydowanie lepszy od lipcowego kiedy to wskaźnik plasował się na poziomie 54,7. Nowe firmy rozwijają się najszybciej od lipca 2015 roku a zatrudnienie wzrasta najszybciej od prawie dwóch lat.

W raporcie wskazano również, że dane sierpniowe świadczą o przyspieszonym wzroście aktywności gospodarczej w sektorze usług w USA. Dynamika wzrostu nowych zamówień osiągnęła najwyższy poziom od 25 miesięcy.

Wskaźnik PMI wskazuje na najwyższe tempo wzrostu gospodarczego od początku roku. Pozytywne rezultaty zwiększają oczekiwania, że gospodarka zacznie się rozwijać przed uderzeniem huraganu Harvey, którego wpływ jest wciąż nieznany. Średnie ceny sprzedaży towarów i usług wzrosły w najwyższym tempie od blisko trzech lat. Kolejna podwyżka stóp procentowych w grudniu jest zatem coraz bardziej prawdopodobna.” – komentuje Chris Williamson z IHS Markit.

Jak jednak wspomniano we wstępie, powyższa publikacja nie ma większego znaczenia dla inwestorów ze Stanów Zjednoczonych. Dlatego przejdźmy do zdecydowanie istotniejszego wskaźnika ISM opublikowanego o 16:00.

Wskaźnik instytutu ISM plasował się w sierpniu na poziomie 55,3 czyli o 1,4 punktu procentowego wyżej niż przed miesiącem co wskazuje na ciągły wzrost w sektorze usług. Mimo to odczyt nie sprostał oczekiwanium analityków, którzy spodziewali się wyniku na poziomie 55,4. Większość usługodawców optymistycznie ocenia warunki prowadzenia działalności gospodarczej.

Raport ISM | źródło: www.tradingeconomics.com

Spoglądając na notowania eurodolara zauważymy, że na skutek powyższej publikacji obserwowaliśmy nieznaczne umocnienie amerykańskiej waluty.

EURUSD M15


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBank Kanady podnosi stopy procentowe. USD/CAD tonie!
Następny artykułKryptowaluty dostępne 7 dni w tygodniu w XTB
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here