Naga MarketsSprawa kanadyjskiej giełdy kryptowalutowej QuadrigaCX staje się coraz bardziej tajemnicza. Okazuje się, że ktoś z platformy przeniósł prawie 300 000 USD w bitcoinach (BTC) do zimnych portfeli na początku tego miesiąca. Dowiadujemy się tego z raportu opublikowanego wczoraj przez Ernst & Young.

Założyciel firmy QuadrigaCX, 30-letni Gerald Cotten, zmarł w grudniu 2018 roku w Indiach z powodu ostrej infekcji jelit. Giełda nie mogła po tym uzyskać dostępu do zimnych portfeli, ponieważ tylko Cotten miał do nich dostęp i posiadał klucze prywatne.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dziwny upadek giganta

Zdecydowana większość aktywów Quadriga została więc w praktyce utracona, choć pozostaje w zimnych portfelach. Na początku lutego doniesiono, że w firma ma deficyt cyfrowych zasobów o wartości 145 milionów dolarów.

Giełda zaangażowała niedawno firmę audytorską “wielkiej czwórki” Ernst & Young jako niezależną trzecią stronę w celu monitorowania postępowania w sprawie dotyczącej ochrony wierzycieli. Niedawno opublikowany raport ma na celu przedstawienie sądowi aktualizacji w odniesieniu do postępowania. Czytamy tam:

“W dniu 6 lutego 2019 r. Quadriga nieumyślnie przetransferowała 103 bitcoiny o wartości 468 675 USD na zimne portfele Quadriga, do których Spółka obecnie nie ma dostępu. Trwają prace z zarządem, które mają pomóc pobrać te kryptowaluty z różnych zimnych portfeli, jeśli to możliwe.”

W trakcie kontroli Ernst & Young zabezpieczyło już szereg urządzeń elektronicznych należących Quadriga – podobno będących własnością lub używanych przez Cottena – w tym cztery laptopy, cztery telefony komórkowe i trzy w pełni zaszyfrowane klucze USB. Zgodnie z dokumentem urządzenia są obecnie w sejfie wynajętym przez firmę Ernst & Young.

Sprawą raczej nie mogą oficjalnie zająć się władze Kanady, ponieważ firma nie wykazywała żadnych oznak obrotu papierami wartościowymi lub instrumentami pochodnymi, ani też nie była ogólnie operatorem wymiany.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Sprawa kanadyjskiej giełdy powinna być przestrogą dla właścicieli tego typu firm. Dostęp do środków klientów na zimnym portfelach powinna mieć większa liczba osób i jest to standardem w większości platform. Trudno zrozumieć, dlaczego właśnie w Quadriga wyglądało to inaczej.

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here