Naga Marketslogo Quadriga QuadrigaCXQuadrigaCX prawdopodobnie zgromadziła znaczne ilości Ethereum (ETH) na innych giełdach kryptowalut. Taką tezę przedstawiono w raporcie firmy ZeroNonCense opublikowanym 28 lutego. Firma uzyskała taką informację od prezesa Krakena – Jesse’ego Powella i CEO MyCrypto Taylora Monahana.

Autor raportu “uważa, że ​​istnieje bardzo duża możliwość”, że blisko 650 000 ETH należących do QuadrigaCX było przechowywanych na giełdach kryptowalut takich jak: Kraken, Bitfinex i Poloniex. W dokumencie potwierdzono, że firma miała konta na wszystkich tych giełdach. Fundusze miały wartość ponad 100 milionów dolarów.

Historia tajemniczej śmierci

Problemy firmy zaczęły się jeszcze w grudniu 2018 r., kiedy to jej założyciel, Gerry Cotten, zmarł w czasie wycieczki do Indii na ostrą niewydolność jelit. W związku z tym, że ponoć tylko on miał dostęp do portfeli prywatnych giełdy, na których znajdowały się kryptowaluty klientów, dostęp do środków został bezpowrotnie utracony. Mowa o niebanalnym saldzie o wartości 145 milionów dolarów.

Jennifer Robertson, wdowa po Cottonie, twierdzi, że ani ona, ani inne osoby zaangażowane w działalność giełdy nie wiedziały, gdzie przechowywał on aktywa kryptograficzne.

Według raportu, Robertson również twierdzi, że Cotten mógł przechowywać niektóre fundusze QuadigaCX na innych giełdach. Raport firmy Ernst & Young zauważa jednak, że zimne portfele giełdy były puste i nieużywane od kwietnia 2018 r. Można wyjaśnić to tym, że aktywa były przechowywane na innych giełdach.

Raport stwierdza, że ​​jeśli fundusze QuadrigaCX nadal znajdują się na wyżej wymienionych giełdach, ich pozyskanie powinno być trywialne i pozwolić platformie na odzyskanie wypłacalności i wznowienie działalności.

Czy aby na pewno?

ZeroNonCense opublikowało wcześniej raport, w którym twierdzi, że QuadrigaCX nigdy nie miało środków, do których teraz ponoć straciło dostęp. Czy więc wszystko jest tylko farsą, która ma tuszować wcześniejsze bankructwo?

W lutym z kolei pojawiły się doniesienia o tym, że kanadyjskie banki mają spore wątpliwości w kwestii zarządzania środkami gotówkowymi, które pozostały po QuadrigaCX. Wszystko z powodu obaw związanych z domniemanym praniem brudnych pieniędzy na platformie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here