Naga MarketsZnak na drodze wskazujący kierunek "New Zealand" Nowa ZelandiaLepsze niż oczekiwano dane o wzroście gospodarczym w Nowej Zelandii sprawiły, że inwestorzy zwiększyli oczekiwania na podwyżkę stóp procentowych w przyszłym miesiącu, a także popchnęli dolara nowozelandzkiego (kiwi) w kierunku kluczowego poziomu oporu 0,7150 USD.

Nowa Zelandia: Inwestorzy podnoszą oczekiwania względem podwyżek stóp

Po opublikowaniu ostatnich danych prawdopodobieństwo podwyżki o 50 punktów bazowych przez Bank Rezerw Nowej Zelandii (RBNZ) na październikowym posiedzeniu wzrosło do 44%, z zaledwie 16% w środę. Produkt krajowy brutto przyspieszył do 2,8% w drugim kwartale, jak pokazały dane rządowe, w porównaniu z medianą szacunków ekonomistów na poziomie 1,1%.Inwestorzy podnoszą oczekiwania względem podwyżek stóp w Nowej Zelandii

Traderzy swapowi zwiększyli również oczekiwania na podwyżki do listopada. Ruch o 50 punktów bazowych jest do tego czasu w pełni wyceniony z dalszym 60% prawdopodobieństwem dodatkowych 25 punktów bazowych, w porównaniu oczekiwaniami poniżej 20% jeszcze w środę. Bank centralny od marca 2020 r. utrzymuje oficjalną stopę pieniężną na rekordowo niskim poziomie 0,25%.

fpmarkets

Kurs dolara (NZD/USD): Kiwi zbliża się do kluczowego oporu linii trendu po odczycie PKB

Dolar nowozelandzki również zyskał na wartości po opublikowaniu danych, osiągając poziom 71,38 centów amerykańskich. Zamknięcie powyżej wrześniowego maksimum na poziomie 71,70 centów jest potrzebne jako dowód na to, że opór techniczny istniejący od lutego ustąpił, co powinno otworzyć drzwi do dalszych wzrostów z kierunku tegorocznego maksimum 0,7465.

Kurs NZDUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolar euro | alior akcje opinie | kurs korony islandzkiej | enea akcje wykres | notowanie pgnig | stalprodukt akcje rekomendacje | kurs s&p 500 |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Conotoxia

invest


Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here