Naga MarketsDziś rano Bank Rezerwy Nowej Zelandii (RBNZ) ogłosił, że przeprowadzi na ogromną skalę zakupy aktywów tj. obligacji rządowych Nowej Zelandii („QE”). Niezapowiedziana decyzja następuje po podobnych ruchach globalnych banków centralnych w zeszłym tygodniu. Analitycy ANZ Research uważają jednak, że może to być za mało by wspomóc borykającą się ze spowolnieniem gospodarkę Nowej Zelandii. Tymczasem w ocenie ekspertów z Westpac niepewność ekonomiczna jest głównym czynnikiem obciążającym dolara nowozelandzkiego.


Nowa Zelandia: RBNZ ogłasza QE warte 30 mld USD – ANZ

RBNZ kupi NZGB o wartości 30 miliardów dolarów na całej krzywej dochodowości w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Biorąc pod uwagę rozmiar interwencji uważamy, że jej skuteczność będzie wysoce wątpliwa – napisano w raporcie.

Jednak w ocenie analityków QE pomoże wesprzeć gospodarkę i złagodzić dysfunkcyjne rynki. Wierzą, że obecny pakiet będzie miał natychmiastowy i znaczący wpływ na lokalny rynek obligacji.

Więcej QE, miar płynności i interwencji rynkowych może być jeszcze potrzebne. Widzimy również szanse na zmniejszenie antycyklicznego bufora kapitałowego, aby ułatwić udzielanie kredytów – dodano.

Zobacz również: RBNZ obniża stopy proc. aż o 100 p.b. do najniższego poziomu od 2015 r.

Kurs NZDUSD: Niepewność ekonomiczna jest głównym czynnikiem obciążającym kiwi – Westpac

Banknoty dolar nowozelandzki NZDWzrost niepewności zbiegł się z gwałtownym spadkiem kiwi (potocznie nazywana para NZDUSD). Analitycy w Westpac Institutional Bank oczekują dalszej presji spadkowej na parze NZDUSD.

W ciągu najbliższych kilku dni analitycy (ponownie) korygują w dół prognozy gospodarcze na 2020 r. Takie zmiany z pewnością będą miały negatywny wpływ na NZD. Chociaż te czynniki również dotyczą Stanów, to jednak gospodarka USA jest mniej wrażliwa na czynniki zewnętrzne – wskazano w raporcie.

Kurs NZDUSD pozostaje podatny na spadki poniżej 0,5500, gdy zbliża się recesja gospodarcza, a USD utrzymuje status bezpiecznej przystani. Patrząc w przyszłość, nie ma dowodów na to, że osiągnięto już szczyt zachorowań na COVID-19, co oznacza dalsze pogłębianie dotychczasowych trendów kursów walut w kierunku świeżych, wieloletnich minimów – podsumowano.

Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony. Obejrzyj nagranie wideo z 5 spotkań z Mieczysławem Siudkiem, Grzegorzem Moskwą, Marcinem Wikingiem, Mariuszem Drozdowskim oraz Pawłem Szwajcarem. "Dowiedz się więcej i dołącz do nas!
Kurs NZDUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs NZDUSD na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here