Naga MarketsGołąb symbolizujący luzowanie banku centralnegoWedług analityków z ANZ, RBNZ, RBA i Rezerwa Federalna dołączyły do klubu „gołębi”, co w konsekwencji powinno doprowadzić do dwóch obniżek stóp procentowych przez Bank Rezerwy Nowej Zelandii o 25 pkt bazowych w maju i sierpniu 2020 roku.


Zobacz również: Bank Kanady zetnie stopy o 50 pkt bazowych – uważa TD Securities

RBNZ podąży za polityką RBA?

Dolar nowozelandzki i Nowa ZelandiaReakcja NZD na ostatnią decyzję RBNZ w sprawie stóp procentowych pokazuje, że oczekiwania rynkowe były zdecydowanie silniejsze od realnych akcji instytucji. Inwestorzy wyceniali bardzo mocno obniżkę stóp o 25 punktów bazowych, RBNZ utrzymał jednak główną stopę na niezmienionym poziomie

Większość analityków i uczestników rynku oczekiwało jednej obniżki stóp przez RBNZ w zeszłym tygodniu, co doprowadziłoby stopę OCR do poziomu odpowiadającego RBA 0,75%. RBNZ znacznie obniżył swoje prognozy krótkoterminowe, zgodnie z oczekiwaniami, a korekta w dół dla prognozy wzrostu gospodarki zniwelowały pozytywny wpływ pozostawienia wyższych stóp – napisano w raporcie.

Nadal istnieją aspekty w średniookresowej perspektywie, które uważamy za zbyt optymistyczne, a RBNZ musi jeszcze wziąć pod uwagę zmiany kapitału bankowego, które zostaną ogłoszone 5 grudnia. Prognozujemy obecnie dwie obniżki w maju i sierpniu przyszłego roku, obniżając OCR do 0,5%. Ryzyko jest przechylone w stronę szybszych i bardziej agresywnych cięć, ale będzie zależało to częściowo od czynników globalnych – dodano.

Sytuacja techniczna na wykresie NZDUSD

Notowania pary walutowej NZDUSD dotarły o poranku w okolice lokalnych szczytów, przy ważnym poziomie wymienności 0,6415, który od września stanowi istotną strefę oporu. Dopiero jego przebicie otworzyłoby drogę do szczytu z lipca 0,6790. Kurs pozostaje w zakresie kanału od prawie dwóch miesięcy, a wybicie dołem umożliwiłoby test tegorocznego dołka na poziomie 0,6204.

Kurs NZDUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs NZDUSD na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here