Naga MarketsDolar nowozelandzki i Nowa ZelandiaBudżet Nowej Zelandii ma pokazać radykalną poprawę sytuacji fiskalnej w kraju. Dodatkowo rząd ma zwiększyć swoje wydatki i plany inwestycyjne. To wszystko sprawia, że dolar nowozelandzki (NZD) ma miejsce na dalsze umocnienie, choć w ocenie ekspertów z Rabobanku wzrost powinien być ograniczony. Silny spadek pary NZD/USD spowodowany środową niespodzianką CPI w USA powinien wkrótce zostać zniesiony, umożliwiając wzrost kursu powyżej poziomu 0,7300, uważają ekonomiści z Westpac.

  • Budżet pokaże radykalną poprawę sytuacji fiskalnej Nowej Zelandii w porównaniu z aktualizacją półroczną
  • Ceny rynkowe obecnie implikują niewielki wzrost stóp procentowych RBNZ w perspektywie 1 roku, a znacznie więcej w horyzoncie 2 lat
  • Rynek będzie szukał iskier optymizmu ze strony banku centralnego pod koniec tego miesiąca
  • Poprawa w Nowej Zelandii i wyższe ceny surowców. NZD/USD wzrośnie do 0,76

Kurs dolara (NZD/USD) zatrzymał spadek nad 0,71 – Westpac

Kurs NZD/USD został osłabiony przez ostatnią niespodziankę CPI w USA, ale tak długo, jak utrzyma się powyżej 0,7100, pozostaniemy optymistyczni, celując w poziom 0,7500 w perspektywie kilku miesięcy – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ocenie ekspertów budżet pokaże radykalną poprawę sytuacji fiskalnej Nowej Zelandii w porównaniu z aktualizacją półroczną.

Dochody podatkowe i bilans operacyjny wykażą duże korekty w górę, a przy znacznie niższej ścieżce zadłużenia Departament Skarbu będzie odkładał plany emisji obligacji. Chociaż rząd zapowiadał częściowo to pozytywne zaskoczenie, oświadczył również, że zwiększy swoje wydatki i plany inwestycyjne, utrzymując w ten sposób dotychczasowe stymulujące ustawienia – dodano.

NZD/USD: ograniczony potencjał wzrostu – Rabobank

Analitycy Rabobanku uważają, że potencjał wzrostu na parze NZD/USD jest ograniczony. Prognozują kurs tej pary na poziomie 0,74 w perspektywie dwunastu miesięcy.

Chociaż oczekiwania inflacyjne na poziomie 2,05% w II kwartale są nadal umiarkowane, decydenci będą zwracać uwagę na trajektorię tej zmiennej. Ceny rynkowe obecnie implikują niewielki wzrost stóp procentowych RBNZ w perspektywie 1 roku, a znacznie więcej w horyzoncie 2 lat – wskazano w raporcie.

Niedawna fala relatywnie lepszych informacji o gospodarce Nowej Zelandii wzbudziła nadzieje, że ​​nie popadnie ona w recesję techniczną w pierwszym kwartale 2021 r. Te „mniej złe” wyniki sugerują, że rynek będzie szukał iskier optymizmu ze strony banku centralnego pod koniec tego miesiąca.

Czynniki geopolityczne są również bacznie obserwowane w Nowej Zelandii. Premier kraju, Jacinda Ardern stwierdziła, że różnice w relacji z Chinami stają się coraz trudniejsze do pogodzenia, a parlament wydał oświadczenie w tym miesiącu, że w chińskim regionie Xinjiang dochodzi do łamania praw człowieka wobec Ujgurów, co grozi zahamowaniem handlu.

invest

Zakładając, że RBNZ pozostanie ostrożny, nadal widzimy ograniczony potencjał wzrostu na NZD/USD i prognozujemy ruch do 0,74 w horyzoncie 12 miesięcy – podsumowano.

Kurs NZDUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs NZDUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty aktualności | kurs dol | lotos akcje cena | dow jones notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here