Naga MarketsDolar nowozelandzki i Nowa ZelandiaJuż w najbliższą środę o godzinie 2:00 w nocy poznamy najnowszą decyzję Banku Rezerw Nowej Zelandii (RBNZ) ws. stóp procentowych oraz opublikowane zostanie oświadczenie banku. Eksperci spodziewają się podwyżki stóp o 25 pb i twardej rozmowy o rosnącej presji inflacyjnej. Ekonomiści z ANZ Banku wątpią, czy dolar nowozelandzki może skorzystać na podwyżkach stóp RBNZ ze względu na wysokie oprocentowanie kredytów hipotecznych i oczekiwane podwyżki ze strony Rezerwy Federalnej. Kurs NZD/USD kontynuuje ruch na południe przebijając we wtorek poziom wsparcia 0,6940.

Kurs dolara (NZD/USD) może spaść niżej mimo podwyżek stóp RBNZ – ANZ

Zdaniem wielu uczestników rynków obecny czas może być dobrym momentem dla RBNZ, by zdecydować się na podwyżkę nawet o 50 pb w obliczu niepokojących sygnałów inflacyjnych. Chociaż mniejsza podwyżka stóp może sama w sobie nie spowodować istotnej różnicy finansowej w porównaniu z większą, jest to czas, w którym ważne jest, aby RBNZ nie osłabił zaufania inwestorów.Dolar amerykański umocnił się w ślad za mocniejszymi od oczekiwań danymi CPI, spychając „kiwi” w dół. Ekonomiści z ANZ Banku wątpią, czy dolar nowozelandzki może skorzystać na podwyżkach stóp RBNZ ze względu na wysokie oprocentowanie kredytów hipotecznych i oczekiwane podwyżki ze strony Rezerwy Federalnej.

Dolar nowozelandzki i australijski pozostają nadal słabe, a wyższe niż oczekiwano dane CPI w USA podają w wątpliwość pomysł, że Fed zachowa dalszą cierpliwość. Odporność NZD jest całkiem zrozumiała, biorąc pod uwagę, że rynki już zmierzyły się z wysokim wskaźnikiem CPI w Nowej Zelandii, a znaczne podwyżki stóp procentowych są już w cenach – napisano w raporcie.

Zdaniem strategów dolar NZD ma potencjał, aby bardzo pozytywnie zareagować na kilka kolejnych podwyżek RBNZ (zwłaszcza jeśli jedna z nich będzie o 50 punktów bazowych).

Zbliżamy się do 2022 r., gdy oprocentowanie kredytów hipotecznych jest już znacznie wyższe, a Fed prawdopodobnie zdecyduje się na podwyżkę, co może okazać się prawdziwym wyzwaniem dla NZD – podsumowano.

Kurs NZDUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs NZDUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here