Naga MarketsNowa Zelandia nie jest gotowa na własną kryptowalutęAsystent Gubernatora Nowozelandzkiego Banku Rezerw (RBNZ) powiedział na początku tego tygodnia, że chociaż instytucja nadal prowadzi badania nad cyfrową walutą banku centralnego (z ang. CBDC), to „nie ma żadnych natychmiastowych planów uruchomienia jej w Nowej Zelandii”.

  • RBNZ aktywnie bada zalety i wady wdrożenia kryptowaluty krajowej kontrolowanej przez bank centralny
  • Według asystenta gubernatora instytucji obecnie nie ma planów wdrażania tego typu rozwiązania w najbliższej przyszłości
  • Oprócz Nowej Zelandii wiele innych krajów, między innymi Szwajcaria oraz Chiny, rozważają emisję swojej własnej cyfrowej waluty

Kryptowalutowa Nowej Zelandii badana od 2018 roku. Na razie bez CBDC?

Nowozelandzki bank centralny aktywnie bada możliwość wdrożenia CBDC od dwóch lat kiedy opublikował pierwszy związany z kryptowalutami dokument. Jak wynika z najnowszej publikacji i wypwoiedzi Christiana Hawkesby’ego reprezentującego instytucję, CBDC nie zostanie wdrożone w najbliższej przyszłości.

CBDC prezentują sporą ilość korzyści, ale również zagrożeń – komentował podczas corocznej konferencji stowarzyszenia numizmatycznego. Wśród zalet wymieniał między innymi ułatwiony dostęp do gotówki oraz promowanie łatwości korzystania z usług finansowych.

Jak wynika ze styczniowego raportu Banku Rozrachunków Międzynarodowych (BIS), ponad 80% banków centralnych na świecie przygląda się obecnie CBDC.

Podczas gdy większość banków centralnych na świecie prowadzi badania nad CBDC, większość, podobnie jak Nowa Zelandia, nie wyemituje ich w najbliższym czasie. Co więcej, mogą one przybierać kilka różnych form. Propozycje banków rzadko opisują CBDC jako waluty kryptograficzne. W związku z tym większość propozycji czerpie inspirację z technologii zdecentralizowanej księgi rachunkowej.

Chiny są jak dotąd głównym orędownikiem tej technologii; ich masowy program CBDC jest w Shenzhen w fazie testowej. W tym tygodniu Bahamy mają rozpocząć program pilotażowej emisji własnego cyfrowego pieniądza.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNotowania dolara (USD) podbijane informacjami co do powodzenia czwartego pakietu fiskalnego
Następny artykułProdukcja przemysłowa w Polsce rośnie o 5,9% r/r, podaje GUS
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here