Naga MarketsKurs pary NZD/USD z lekkością przebił okrągły poziom 0,70, gdy dolar amerykański kontynuuje swoją słabość. Stopy procentowe Nowej Zelandii są nieco wyższe niż w USA, a pozytywne oczekiwana inwestorów względem ożywienia gospodarczego podsycają byki względem „kiwi”, piszą ekonomiści z ANZ. Ich zdaniem kurs NZD/USD pozostanie wysoko w obliczu działań Fed.

  • Dalsze osłabienie dolara amerykańskiego wesprze notowania NZD/USD
  • Sytuacja w najbliższej perspektywie przemawia za podjęciem dalszych działań przez Fed
  • Cięcia OCR w Nowej Zelandii wydają się obecnie mniej prawdopodobne, co powinno wspierać siłę kiwi

NZD/USD: pozytywne oczekiwania, 0,7154 to kolejny główny cel – ANZ

Istnieje wiele powodów, aby być pozytywnym w okresie świątecznym i oczekiwać dalszych wzrostów pary NZD/USD. Wciąż istnieją pewne ryzyka tj. słabnące tempo odbicia czy turystyka, która pozostaje problemem dla Nowe Zelandii, ale rynek pozostaje w trybie apetytu na ryzyko co powinno wspierać dolara NZD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po przełamaniu 0,70 obraz techniczny jest wyraźny z celem na 0,7154, co stanowi 138,2% rozszerzenie Fibonacciego spadku w 2020 r. – napisano w raporcie.

Kiwi pozostanie mocny w obliczu większej akcji Fed

Znak na drodze wskazujący kierunek "New Zealand" Nowa ZelandiaJednocześnie ekonomiści z ANZ Banku spodziewają się dalszego osłabienia dolara amerykańskiego. Przy dobrej pozycji wewnętrznej gospodarki Nowej Zelandii para NZD/USD nie powinna mieć problemu z utrzymaniem się powyżej poziomu 0,70.

Chociaż na końcu przysłowiowego tunelu widać światło, sytuacja w najbliższej perspektywie przemawia za podjęciem dalszych działań przez Fed, a ponadto nowe ramy średniego celu inflacyjnego Fed sugerują, że jego osiągnięcie przeciągnie się w czasie, co z kolei świadczy o dalszej słabości dolara – wskazano w raporcie.

NZD/USD pozostanie powyżej górnej granicy przedziału wartości godziwej w 2021 r. – ASB

Zrewidowaliśmy nasz pogląd na NZD. Cięcia OCR w Nowej Zelandii wydają się obecnie mniej prawdopodobne, co powinno wspierać siłę kiwi – podkreślono.

Wiadomości o znoszeniu niektórych lockdownów znacznie poprawiły globalne perspektywy, zwiększając prawdopodobieństwo odbicia gospodarek w kształcie litery „V”

W ocenie ekspertów indeks USD powinien ulec dalszemu osłabieniu w 2021 r., biorąc pod uwagę rosnący deficyt budżetu federalnego USA i rosnący deficyt na rachunku obrotów bieżących USA.

NZD pozostanie nieco powyżej naszego przedziału wartości godziwej 0,64-0,68 USD przez następny rok. Z kolei kurs NZD/AUD będzie oscylował w strefie od 0,90 do 0,95. Oczekujemy również, że dolar nowozelandzki będzie nadal umacniał się względem jena, kończąc 2021 r. na poziomie około 80 JPY – podsumowano.

Kurs NZDUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs NZDUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here