Naga MarketsKurs dolara (NZD/USD) spadnie do 0,63 przez gołębie stanowisko RBNZAnalitycy z MUFG banku nadal sugerują zawarcie krótkiej pozycji na poziomie 0,6560 na parze NZD/USD z celem na 0,6300. Podobnego zdania są eksperci z Bank of America, którzy prognozują kurs „kiwi” na niższych poziomach pod koniec roku w porównaniu z obecnymi. W środę NZD/USD nieznacznie wzrasta w okolicach poziomu 0,66 po silnym impulsie spadkowym we wtorek.

  • RBNZ bardziej skłonny do dalszego łagodzenia polityki niż większość innych banków centralnych z G10
  • Rynek kontraktów terminowych w Nowej Zelandii nie przewiduje szybkiego przejścia na terytorium ujemnych stóp procentowych
  • Solidne wyniki dolara nowozelandzkiego mogą nie utrzymać się na dłużej

NZD/USD: kiwi może wykazać oznaki słabości, jeśli ryzyko się pogorszy – MUFG

Uważamy, że RBNZ jest bardziej skłonny do dalszego łagodzenia polityki monetarnej niż większość innych banków centralnych z G10 i już teraz ma plan wdrożenia programu finansowania pożyczek, który będzie gotowy do uruchomienia pod koniec roku – napisano w raporcie.

Póki co rynek kontraktów terminowych w Nowej Zelandii nie przewiduje szybkiego przejścia na terytorium ujemnych stóp procentowych ani żadnych działań w celu bezpośredniej interwencji w celu obniżenia poziomu NZD. Rzeczywiście, poprawa apetytu na ryzyko w tym tygodniu spowodowała, że ​​cena rynkowa kontraktów terminowych wskazała mniejsze prawdopodobieństwo obniżki stóp przez RBNZ.

NZD utrzymywał się we wrześniu lepiej w porównaniu z innymi walutami G10 i był drugą najlepiej prosperującą walutą G10 z tylko silniejszym jenem. Nie jesteśmy przekonani, aby solidne wyniki dolara nowozelandzkiego mogły się utrzymać na dłużej, gdy nadal istnieje spora szansa na pogorszenie globalnego sentymentu do ryzyka pod koniec roku – dodano.

Prognoza BoA: NZD/USD zakończy na niższych poziomach na koniec roku

NZD prawdopodobnie będzie napędzany przez czynniki zewnętrzne, w szczególności sytuację koronawirusa i globalną recesję. Chiny pozostają największym partnerem handlowym Nowej Zelandii, a negatywny wpływ pandemii na turystykę i usługi jest ewidentny – wskazano w raporcie.

Eksperci wskazują, że popyt na miękkie surowce (kukurydza, pszenica, kawa, cukier, soja i wieprzowina) również ucierpiał, choć w mniejszym stopniu niż surowce twarde (złoto, guma i ropa). Każda oznaka słabości aktywów ryzykownych przed wyborami w USA zwykle ciążyła na dolarze nowozelandzkim.

Podnosimy nasz cel na koniec 2020 r. dla pary NZD/USD do 0,64 (z 0,62), ale nadal oczekujemy deprecjacji pod koniec roku. RBNZ pozostaje jednym z najbardziej gołębich banków centralnych G10, podczas gdy nadal oczekujemy silniejszego dolara amerykańskiego – podsumowano.

Kurs NZDUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs NZDUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here