Naga Marketsjaponia korea południowaNowy konflikt handlowy, tym razem pomiędzy sojusznikami USA na Dalekim Wschodzie: Japonii i Korei Południowej.  Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu programów Bogusza Kasowskiego “Today in USA”. Jest to program, z którego dowiesz się o najważniejszych i najaktualniejszych wydarzeniach ze Stanów Zjednoczonych.


Nowy konflikt pogorszy kondycję światowej gospodarki?

Korea Południowa zasygnalizowała w poniedziałek plany usunięcia Japonii z listy krajów o szybkim statusie handlowym od września, powołując się na problemy ze środkami kontroli eksportu. Japonia ogłosiła na początku tego miesiąca, że ​​usuwa Koreę Południową z własnej „białej listy” krajów, które podlegały minimalnym ograniczeniom handlowym, powołując się na erozję zaufania.

Stosunki między tymi dwoma krajami pogorszyły się od czasu orzeczenia Sądu Najwyższego Korei Południowej w zeszłym roku, że japońskie firmy powinny zrekompensować Koreańczykom południowym, status robotnika przymusowego podczas drugiej wojny światowej – zauważa Bogusz Kasowski.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here