Naga MarketsWenezuela planuje zastąpić swoją obecną walutę krajową (boliwar) nową, która będzie posiadać sztywny kurs w stosunku do narodowej i kontrowersyjnej kryptowaluty petro. Nowy bolívar soberano (boliwar suwerenny) ma wejść na rynek w przyszłym miesiącu, zgodnie z środowym ogłoszeniem prezydenta kraju, Nicolasa Maduro.


Nowa waluta ma być rozwiązaniem na wszystko

Poza stwierdzeniem, że suwerenny boliwar będzie “zakotwiczony” w petro, Maduro stwierdziło, że kraj pozbędzie się pięciu zer względem obecnego boliwara, a nie trzech jak pierwotnie planowano. Celem takiego posunięcia jest przeciwdziałanie rosnącej inflacji, która w tym roku ma wzrosnąć do miliona procent.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według lokalnego źródła informacji teleSUR, prezydent powiedział:

“Konwersja rozpocznie się 20 sierpnia, wraz z emisją nowego suwereno bolivara, który będzie miał sztywny kurs do naszego petro.”

Maduro stwierdził, że nowa waluta zmieni sytuację finansową kraju w radykalny sposób. “Mamy właściwą wizję przyszłości ekonomicznej w Wenezueli, a przede wszystkim ją osiągniemy” – dodał.

Podczas określania przez opozycję tego działania jako nielegalnego, kryptowaluta petro wnika coraz głębiej w finanse ogarniętego kryzysem kraju. Maduro pierwotnie stwierdził, iż około 100 milionów tokenów (o wartości 6 miliardów dolarów) zostanie wydanych w celu przezwyciężenia sankcji finansowych nałożonych przez USA. W marcu USA odpowiedziały, Donald Trump podpisał kolejny nakaz nakładający nowe sankcje przeciwko Wenezueli.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here