Naga MarketsNowa Tesla na horyzoncie? Prognoza akcji NIO na najbliższe lataMając z tyłu głowy, że wszyscy najwięksi producenci samochodów inwestują w nowe modele pojazdów elektrycznych, a rządy wdrażają programy zachęt konsumentów do ich przyjmowania, analitycy oczekują, że ten sekto nadchodzących latach odnotuje silny wzrost. Czy dlatego NIO jest dobrą inwestycją?

NIO planuje w najbliższych latach wejść w segment rynku masowego

Akcje pojazdów elektrycznych i innych firm zajmujących się czystą energią zanotowały ogromny wzrost w 2020 roku, a to z racji, iż inwestorzy starali dołączyć na wczesnym etapie do trendu odchodzenia od paliw kopalnych w energetyce i transporcie. Wybór prezydenta USA Joe Bidena był dodatkowym impulsem, ponieważ zobowiązał się on do zwiększenia inwestycji w sektor zielonej energii podczas swojej kadencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Strategia rozwoju NIO koncentruje się na zwiększeniu wolumenu sprzedaży pojazdów, a także na wykorzystaniu oprogramowania i usług. Firma planuje w najbliższych latach wejść w segment rynku masowego z nową marką w Chinach, która będzie pozycjonowana podobnie do nadchodzącego Modelu 2 Tesli. Firma planuje jeszcze w tym roku również ekspansję międzynarodową w Europie.

Podczas dni otwartych NIO zaprezentowała również drugą generację Power Swap Station, która pozwala użytkownikom na wymianę akumulatorów w pojazdach. Wspomniany wcześniej Li stwierdził, że wersja 2.0 oferuje również niższe koszty i wielokrotnie większą wydajność niż pierwsza generacja. Firma wprowadziła również 150-kilowatogodzinowy pakiet akumulatorów, który może znacznie zwiększyć zasięg jazdy nowych modeli.

NIO jako pierwszy producent na świecie oferuje samochody z wymiennymi bateriami. Oferta “bateria jako usługa” ma wskaźnik absorpcji na poziomie 65 procent wśród nowych zamówień, zauważa Li.

Capitalcom

Prognoza dla akcji NIO na rok 2021 i kolejne lata: czy możliwy jest nowy szczyt notowań?

Średnia cena docelowa akcji NIO na podstawie prognoz 17 analityków wynosi 51,19 dolarów za akcję, przy najniższej prognozie 13,50 dolarów za akcję i najwyższej 80,30 dolarów za akcję. Dziesięciu analityków wydało rekomendację kup, a siedmiu rekomendację trzymaj.

Analitycy Deutsche Bank w nocie do klientów dotyczącej perspektyw NIO podkreślili: “W dłuższej perspektywie widzimy kilka obszarów niewykorzystanego wzrostu, w tym rozwój osobnej marki dla rynku mid-tier/mass-market (potencjalnie z partnerem), potencjalny wolumen w Europie (sprzedaż rozpoczyna się jeszcze w tym roku, a niewielu inwestorów daje NIO jakiekolwiek szanse na sukces w tym regionie) oraz powtarzalne przychody z subskrypcji oprogramowania w ramach usługi NAD (NIO Autonomous Driving).”

invest

“Dzięki dużemu kapitałowi pozyskanemu w 2020 roku uważamy, że spółka może agresywnie inwestować w rozbudowę mocy produkcyjnych/sieci serwisowej oraz poprawić swoje możliwości w zakresie oprogramowania/inżynierii jazdy autonomicznej. Podtrzymujemy naszą cenę docelową na poziomie 70 USD, nadal opartą na 10x wartości firmy do sprzedaży 2023E i uważamy, że ostatnie osłabienie akcji jest okazją do kupna.” – dodali również.

Byczo nastawiony co do przyszłości akcji NIO jest również serwis prognostyczny oparty na algorytmach – Wallet Investor. Prognoza kursu akcji NIO zakłada, że cena akcji wzrośnie do 97,04 USD w grudniu 2021 r., 164,99 USD do końca 2022 r., 232,64 USD w grudniu 2023 r. i 379,07 USD w marcu 2026 r.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji biomed | polski zloty | notowania pkn | kurs chf | kurs comarch | mercator medical s.a. akcje | stooq eur pln |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here