Naga MarketsMoneta Bitcoin stojąca na stoleKryptowalutowy portfel MyEtherWallet (MEW) we współpracy z firmą Bity stworzył platformę do wymiany kryptowalut na fiat bez wymaganej weryfikacji klienta. Wiadomość została podana na blogu MEW.


Wymiana do 5 tysięcy franków bez weryfikacji

Jak wynika z oświadczenia, użytkownicy platformy MEW v5 mogą w tej chwili wymienić kryptowaluty na zwykłą walutę (fiat) w ilości odpowiadającej nawet 5000 franków szwajcarskich. Zamieniać można Bitcoiny jak i Ethereum na euro i franki szwajcarskie, bez potrzeby weryfikacji KYC. KYC – to z języka angielskiego regulacje “Know Your Customer”, które pozwalają na identyfikację i zweryfikowanie osoby prywatnej czy też prawnej, korzystającej z usług pośrednika finansowego. Regulacje mają na celu między innymi przeciwdziałanie praniu pieniędzy. Wymiana jest możliwa na całym świecie, dlatego każdy użytkownik bez względu na kraj pochodzenia i obowiązujące prawo, może dokonać wymiany.

Aby wybrać szybką wymianę, użytkownicy muszą skorzystać z opcji “Exit-to-Fiat”, następnie wybierają kryptowalutę i walutę fiat, którą chcą otrzymać. Użytkownicy mogą być poproszeni o podanie numeru telefonu komórkowego i niektórych danych osobowych, w tym nazwy banku i adresu zgodnego z danymi w banku, które mają być wykorzystane do autoryzacji.

Zobacz także: Kryptowaluty skonfiskowane przez belgijski rząd trafią na licytację

Rządy, a także instytucje regulujące uważają, że rynek kryptowalutowy jest w dużej mierze wykorzystywany do transakcji przestępczych i prania brudnych pieniędzy. Z tego względu instytucje chcą doprowadzić do pełnej regulacji obrotu kryptowalutami. Miesiąc temu Chińska Administracja Cyberprzestrzeni (CAC) wprowadziła nowe regulacje dla firm typu blockchain, które działają na terytorium państwa.

Z ciekawostek

W kwietniu 2018 r. Firma Amazon Technologies, Inc. otrzymała patent, który umożliwiłby łączenie wielu źródeł danych, w ten sposób możliwe byłoby śledzenie transakcji kryptowalutowych w czasie rzeczywistym. To w istocie doprowadziłoby do deanonimizacji transakcji obejmujących Bitcoin, Ethereum lub jakichkolwiek innych kryptowalut.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here