Naga MarketsFirma Intuit z siedzibą w Kalifornii, zajmująca się oprogramowaniem biznesowym i finansowym, otrzymała patent na przetwarzanie płatności kryptowalutowych za pośrednictwem wiadomości tekstowych.


Patent opublikowany we wtorek w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych USA (USPTO) opisuje, w jaki sposób system wirtualnych kont może umożliwić użytkownikom przesyłanie środków za pomocą smartfonów. Firma po raz pierwszy złożyła patent w 2014 r., krótko po uruchomieniu usługi QuickBooks Bitcoin Payments. Był to procesor transakcyjny bitcoina, którego małe firmy mogły używać do akceptowania głównej kryptowaluty.

Jak płacić?

Jak stwierdza aplikacja:

„Wynalazek dotyczy sposobu przetwarzania płatności. Metoda obejmuje otrzymanie środków od płatniczego urządzenia mobilnego płatnika, wiadomości tekstowej [dotyczącej] transakcji obejmującej kwotę i identyfikator odbiorczy urządzenia mobilnego.”

Następnie wyjaśniono proces w bardziej szczegółowy sposób. Aby dokonać transakcji, należy przesłać “żądanie hasła powiązanego z kontem użytkownika [któremu chcemy wysłać btc]”. Inny sposób korzysta z poczty głosowej jako metody sprawdzania poprawności płatności przez “głosowe połączenie telefoniczne”. Takie nieodebrane połączenia głosowe będą stanowić potwierdzenie wszystkich wiarygodnych identyfikatorów mających na celu odróżnienie ich od potencjalnego zagrożenia “wiadomości losowej lub wiadomości spamowej wysłanej przez komputer”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Firma od dawna stara się poprawić dostęp do procesorów płatności Bitcoina. W 2014 r. uruchomiono wspomniany QuickBooks. Kontynuowano rozwój platformy płatniczej, ostatnio współpracując z dostawcą usług płatniczych Veem. Kooperacja ma umożliwić dokonywanie międzynarodowych płatności kryptowalutowych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here