Naga MarketsNiegdyś zarządzający funduszem hedge miliarder, założyciel Galaxy Digital oraz wielki orędownik Bitcoina Mike Novogratz aktualizuje swoje prognozy dotyczące tego rynku. Pokonanie poziomu $8000 przez BTC popchnęło niektórych do stwierdzeń, jakoby “Bitcoin znalazł się na krawędzi największego rajdu byka w historii“. Również Novogratz z optymizmem patrzy w przyszłość wieszcząc wzrost kapitalizacji rynku kryptowalut do poziomu $800 mld. 


Do tej pory miliarder przekonywał, że nastąpi to jeszcze w tym roku. Najwyraźniej wzrosty na BTC/USD nastąpiły zbyt późno ponieważ w ostatnim wywiadzie dla CNBC zmienił on swoje prognozy dając bykom jeszcze dwanaście miesięcy na osiągnięcie tego poziomu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sądzę, że [na Bitcoinie] powoli tworzy się dołek (…) nie jestem z tego zadowolony, ale najwyraźniej tak jest (…) budujemy stabilną podstawę do dalszych wzrostów – przekonywał Novogratz w kuluarach konferencji Beyond Blocks w Korei Południowej. Miliarder jest również zdania, że rosnące uregulowanie przestrzeni kryptowalutowej i podmiotów działających w jej obrębie jedynie przyspieszy masową adopcję kryptowalut, a przez to – również wzrost ich wyceny.

Instytucjonalne FOMO? 

Novogratz odwołując się między innymi do konferencji na której udzielał wywiadu zauważa, że coraz więcej ludzi zaczyna interesować się kryptowalutami, uczęszczać na konferencje poświęcone temu tematowi lub angażować się w projekty z tym związane. Jednak podkreśla on wagę odpowiednich i przejrzystych regulacji tego rynku – sytuacji w której działać mogą duże, dobrze dokapitalizowane podmioty.

Inwestujący $52 mln w platformę kredytową opartą na kryptowalutach Novogratz stwierdza, że z całą pewnością można już mówić o zjawisku FOMO wśród inwestorów indywidualnych. Akronim, który jest skrótem od Fear Of Missing Out oznacza znaną również indywidualnym traderom skłonność do wejścia w rynek w obawie przed brakiem partycypacji w silnym ruchu. Okazuje się, że psychologia oddziałuje również na ludzi stojących za wielomilionowymi instytucjami.

BTCUSD, D1. Najbliższy opór dla ceny znajduje się w rejonie $9990

W pierwszej połowie roku Novogratz optymistycznie wieszczył wzrost kapitalizacji całego kryptorynku do poziomu $800 mld. Niemniej jednak ze względu na przedłużające się spadki głównych kryptowalut (a przede wszystkim Bitcoina) miliarder musiał zmienić swoje prognozy. Obecnie, połączenie przejrzystości regulacyjnej oraz wspomnianego już instytucjonalnego FOMO zdaniem Novogratza pociągnie rynek do poziomu $800 mld całkowitej kapitalizacji w przeciągu następnych dwunastu miesięcy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here