Naga MarketsMichael Novogratz były dyrektor firmy inwestycyjnej Fortress Investment Group i były partner w Goldman Sachs, który w latach 2007 i 2008 pojawił się na liście miliarderów magazynu Forbes z powodzeniem zebrał 250 milionów dolarów na sfinansowanie uruchomienia Galaxy Digital, kryptowalutowego banku inwestycyjnego, który będzie notowany na giełdzie w Kanadzie.


Powołując się na osobę zaznajomioną z tą sprawą, Bloomberg donosi, że Novogratz zebrał tę sumę w czasie jednego z najbardziej dotkliwych kryzysów rynkowych w historii kryptowalut, kiedy cena bitcoina spadła z niemal 20 tys. USD do poniżej 6000 USD.

Ponieważ proces zbierania funduszy przebiegał w trybie emisji niepublicznej, lista inwestorów nie została ujawniona. Pomimo to, źródła na które powołuje się Bloomberg donoszą, że Terry Gou, miliarder i CEO chińskiego giganta przemysłu elektronicznego Foxconn, był jednym z inwestorów tego przedsięwzięcia.

Dzięki zbiórce Novogratz zebrał aż 250 mln USD a więc o 25% więcej niż pierwotnie planowano (200 mln USD). Dzięki pozyskanym środkom firma planuje kupić kanadyjski startup First Coin Capital, a następnie połączyć się z Bradmer Pharmaceuticals – który jest publicznie notowany na giełdzie TSX Venture Exchange (TSX-V) w Toronto. Po fuzji, firma Bradmer zostanie przemianowana na Galaxy Digital, co pozwoli spółce na obrót publiczny bez konieczności ujawniania tradycyjnych sprawozdań finansowych związanym z notowaniem na giełdzie.

Za pośrednictwem swojego banku, Novogratz planuje handlować kryptowalutami, jak również dokonywać inwestycji, zarządzać aktywami dla innych klientów i udzielać porad na temat przedsięwzięć związanych z technologią blockchain.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin może łatwo osiągnąć 40 000 USD do końca 2018

Warto także przypomnieć, że już w październiku ub.r. Novogratz stwierdził, że technologia zaczyna nabierać coraz większego znaczenia. Porównując Bitcoina do złota stwierdził, że cyfryzacja jest przyszłością. Uważał on, że na skutek dynamicznego wzrostu zainteresowania tą formą inwestycji Bitcoin w ciągu 6-10 miesięcy może osiągnąć pułap 10 000 USD (BTC był wówczas wyceniany na ok 5600 USD). Widząc, że cel ten zdaje się coraz bardziej realny do zrealizowania (ostatecznie tak się stało), już w listopadzie ub.r. zaktualizował on swoje prognozy:

“Bitcoin może być na poziomie 40 000 dolarów na koniec 2018 roku. Może to łatwo osiągnąć” – powiedział wówczas Michael Novogratz w “Fast Money” CNBC. Powiedział on również, że spodziewa się, iż kapitalizacja całego rynku walut cyfrowych może wzrosnąć nawet do 2 bilionów dolarów pod koniec tego roku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBank Anglii zapowiada szybsze podwyżki stóp. Funt szterling w górę!
Następny artykułRekordowe przychody mBanku w 2017 r., udany ostatni kwartał
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here