Naga Marketsbitcoin płonieNa przełomie września i października br. w Seulu odbyła się konferencja D.FINE, w której udział wzięło 50 prelegentów, wśród których znalazły się takie nazwiska jak Vitalik Buterin, Nick Szabo, Adam Back czy Tom Lee. To właśnie w trakcie tego wydarzenia świat poznał kolejne opinie Mike Novogratza. 


Inwestorzy przecenili Bakkt

Jedna z najbardziej znanych osobistości w świecie finansów, były partner Goldman Sachs oraz były dyrektor firmy inwestycyjnej Fortress Investment Group, ostatnio zaś orędownik rynku kryptowalut i blockchaina oraz założyciel notowanego na giełdzie w Kandzie banku inwestycyjnego Galaxy Digital odniósł się w swoim przemówieniu do niedawnego uruchomienia giełdy Bakkt, oferującej kontrakty terminowe na Bitcoina rozliczane w fizycznej kryptowalucie. Stwierdził on, że rynki przeceniły krótkoterminowy efekt Bakkt, co częściowo tłumaczy spadek cen BTC od czasu wprowadzenia produktu na rynek.

Przypomnijmy, że wiele osób żywiło duże nadzieje w starcie Bakkt jako potencjalnego katalizatora dla wzrostów cen BTC. W rzeczywistości mieliśmy do czynienia z odwrotną sytuacją – na jeden dzień po uruchomieniu giełdy, 24 września, notowania Bitcoina spadły bowiem o blisko 20%.

Wiele Altcoinów to śmieci

Novograt przyznał także, że wśród altcoinów znajduje się dużo “śmieci”, które z powodzeniem zebrały kapitał od inwestorów, ale nie dotrzymały stawianych obietnic. Jego zdaniem, mimo, iż wile projektów wyglądało bardzo interesująco, to nie wszystkie z nich przetrwają.

Dodał on także, że aby utrzymać spekulacyjny rynek przy życiu, potrzebujesz paliwa w postaci wiadomości i aktualizacji od czasu do czasu. Musimy patrzeć na te tokeny jak na zakłady typu “venture bets”. Ci, którzy nie kontynuowali rozwoju, prawdopodobnie umrą, a najsilniejsi przetrwają. 


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDolar niespodziewanie traci przed wznowieniem negocjacji dot. ugody handlowej USA – Chiny
Następny artykułRosja zwiększa wydobycie ropy naftowej i dołącza do wąskiego grona państw arabskich
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here