Naga MarketsMoneta Litecoin w klawiaturze komputeraMichael Novogratz, były partner w Goldman Sachs i założyciel Galaxy Digital znany ze swoich byczych perspektyw dla Bitcoina jest często cytowany na łamach Comparic.pl. Tym razem odniósł się do Litecoina (LTC), a konkretnie do porównania tej kryptowaluty, do cyfrowego srebra.


13 lutego br. pisaliśmy o tym, że według Novogratza, Bitcoin będzie cyfrowym złotem. Takie stwierdzenie padło z jego ust w Bloomberg TV, gdzie dodatkowo rynek kryptowalut porównał on do układu okresowego pierwiastków (tablicy Mendelejewa):

“Na układzie okresowym jest 118 elementów, a tylko jeden z nich to złoto […] Bitcoin będzie cyfrowym złotem. Miejscem, w którym masz suwerenne pieniądze, to nie są amerykańskie pieniądze, to nie są chińskie pieniądze, to suwerenne pieniądze. Suwerenność kosztuje dużo, powinna.”

Litecoin (LTC) nie jest cyfrowym srebrem, uważa Novogratz

Bitcoin uważany jest przez niektórych za cyfrowe złoto, natomiast Litecoin może być postrzegany jako cyfrowe srebro. Z tym jednak nie zgadza się Novogratz o czym możemy przeczytać we wpisie na Twitterze. Ponadto zachęca on do sprzedaży LTC i zakupu BTC.


Jak widać powyżej, Novogratz porównuje kapitalizację rynku fizycznego złota, która wynosi 8,5 biliona dolarów do srebra z kapitalizacją 15 mld dolarów. Kapitalizacja rynku srebra stanowi 17% rynku złota. W przypadku Litecoina, kapitalizacja na poziomie 5,7 mld dolarów to jedynie 6,4% rynku Bitcoina (90 mld USD). Dodatkowo, Novogratz zauważa, że fizyczne srebro jest przynajmniej użyteczne w produkcji przemysłowej, a Litecoin to jedynie  wychwalana sieć testowa dla Bitcoina.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kurs Litecoina blisko 100 dolarów

Niezależnie do tego, co sądzi Novogratz, kurs Litecoina po silnych osunięciach z 2018 roku zaczął w połowie grudnia zyskiwać i przeszedł w trend wzrostowy. Jak widać na poniższym wykresie dziennym, notowania LTC pokonywały kolejne szczyty, które następnie zmieniały się we wsparcie.

We wtorek bykom udało się pokonać maksima z września i sierpnia 2018 roku, a kolejnego dnia przetestować kluczowy opór na poziomie 90 dolarów. Cena maksymalna w środę na giełdzie Coinbase zbliżyła się do poziomu 100 dolarów. Obecnie notowania LTCUSD utrzymują się w zakresie handlu ze środy oraz w pobliżu 90 dolarów, poziomu który może być wkrótce ponownie przetestowany.

Zobacz również: Luka cenowa. Jakie rodzaje luk można zaobserwować na rynku?

LTC/USD - wykres dzienny - 5 kwietnia 2019
LTC/USD – wykres dzienny – 5 kwietnia 2019


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here