Naga MarketsJedna z najbardziej znanych osobistości w świecie finansów, były partner Goldman Sachs oraz były dyrektor firmy inwestycyjnej Fortress Investment Group, ostatnio zaś orędownik rynku kryptowalut i blockchaina oraz założyciel notowanego na giełdzie w Kandzie banku inwestycyjnego Galaxy Digital – Mike Novogratz pozyskał co najmniej 250 milionów dolarów na fundusz kredytowy, oferujący kredyty dla firm kryptowalutowych. 


Co prawda, Galaxy Digital już od zeszłego roku udziela kredytów firmom kryptograficznym, to jednak w okresie spadku koniunktury na rynku kryptowalut zaobserwowano znaczny wzrost popytu ze strony kredytobiorców. W związku z tym, Galaxy chce teraz uruchomić swój własny fundusz skoncentrowany własnie na udzielaniu kredytów. Dzieki temu, kredytobiorcy będą mogli uzyskać kredyty, korzystając z walut wirtualnych, budynków i maszyn do ich wydobywania jako zabezpieczenia. Według osób zaznajomionych ze sprawą, firma ma zakończyć pierwszą rundę finansowania w marcu br.

Mimo, że rzeczniczka Galaxy odmówiła komentarza w tej sprawie, to jednak nie jest tajemnicą, iż w skutek dynamicznej deprecjacji niemal całego rynku walut wirtualnych, coraz więcej firm kryptograficznych szuka finansowania. Wśród tych, którzy najbardziej ucierpieli są oczywiście górnicy, których przedsiębiorstwa balansują na granicy rentowności. Firmy te mogą teraz stanąć w obliczu odpływu klientów i spadku zysków z wydobycia. Spadki te dotknęły także wiele startupów, które pozyskały finansowanie za pomocą ICO. Ci którzy nie wymienili zebranych kryptowalut na bardziej stabilne środki, dziś zmagają się z ogromnymi problemami finansowymi.

Tam, gdzie inni cierpią, niekótrzy dostrzegli okazję biznesową. Dynamiczna wyprzedaż na rynku walut wirtualnych doprowadziła bowiem do wzrostu popytu na kredyty. BlockFi, który w 2018 r. wprowadził na rynek swój pierwszy produkt pożyczkowy, tylko od czerwca odnotował dziesięciokrotny wzrost przychodów. Firma planuje w tym roku zaoferować więcej produktów, w tym konto oszczędnościowe, na którym klienci mogą zarabiać odsetki od swoich kryptograficznych zasobów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – Dimon przewidział spadek Bitcoina, nie zamierza jednak świętować
Następny artykułZapasy ropy naftowej rosną najszybciej od listopada ub.r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here