Naga MarketsTrend wzrostowy na BTCCena Bitcoina (BTC) ma za sobą niezwykle szalony rajd wzrostowy. Tylko od 4 do 26 czerwca br. wycena najstarszej z kryptowalut wzrosła bowiem o 6447,16 USD (86,74%) do 13 880 USD, powiększając tym samym trwającą od połowy grudnia ub.r. aprecjację do 10 757,72 USD (344,5%). 


Bitcoin (BTC) stracił ponad 30%

W miniony czwartek pojawiła się jednak silna reakcja podażowa, wskutek której cena BTC osunęła się o 4265,92 USD (30,73%) do 9614,08 USD. Biorąc pod uwagę, że w wysokości 9900 USD znajduje się istotne, techniczne wsparcie, które dodatkowo, niezwykle precyzyjnie zbiega się z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego z wcześniejszego impulsu wzrostowego, w dniu wczorajszym pojawiła się tam większa reakcja popytowa. Dziś wzrosty również są kontynuowane i wiele wskazuje na to, że rynek powoli zakończył już tą korektę.

Zobacz także: Mining BTC znów opłacalny! Jego rentowność wzrosła aż o 24%

Cena BTC wzrośnie do 20 tys. USD…dopiero pod koniec Q3 2019 r.

Jedna z najbardziej znanych osobistości w świecie finansów, były partner Goldman Sachs oraz były dyrektor firmy inwestycyjnej Fortress Investment Group, ostatnio zaś orędownik rynku kryptowalut i blockchaina oraz założyciel notowanego na giełdzie w Kandzie banku inwestycyjnego Galaxy Digital – Mike Novogratz twierdzi jednak, że może minąć trochę czasu zanim Bitcoin odzyska utraconą pozycję.

– Żałuję, że nie sprzedałem więcej. Na rynku było zbyt wiele energii. Nie sądzę, żebym sprzedawał ponownie w okresie do 14.000 dolarów [za BTC]. Mój punkt sprzedaży jest prawdopodobnie bliżej 20.000 dolarów, lecz nie spodziewam się tego w ciągu najbliższych kilku tygodni. Bardziej prawdopodobne jest, że będzie to miało miejsce pod koniec trzeciego kwartału – przyznał Novogratz.

Zwraca on także uwagę, że niedawny rajd wzrostowy na BTC mógł zostać wywołany m.in. wzrostem zainteresowania aktywami cyfrowymi ze strony największych firm technologicznych na świecie takich jak m.in. Apple czy Facebook. Jednocześnie ostrzega, że “zobaczycie pewną konsolidację między 10 tys. USD a 14 tys. USD, zanim trafimy na następny, wyższy poziom… Kolejna fala wzrostów nadejdzie, a wtedy możemy zobaczyć, że Bitcoin osiągnie 20 tys. USD i więcej.”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPre-Market: Środa na rynkach – indeksu rosną. Oczekiwanie na dane, co z DAX i Nasdaq?
Następny artykułTesla z rekordem dostaw. Elon Musk odrabia straty na giełdzie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here