Naga MarketsMichael Novogratz były dyrektor firmy inwestycyjnej Fortress Investment Group i były partner w Goldman Sachs, który w latach 2007 i 2008 pojawił się na liście miliarderów magazynu Forbes powiedział w poniedziałek, że kurs bitcoina może wzrosnąć czterokrotnie w ciągu najbliższych 13 miesięcy.


Już w październiku Novogratz stwierdził, że technologia zaczyna nabierać coraz większego znaczenia. Porównując Bitcoina do złota stwierdził, że cyfryzacja jest przyszłością. Uważa on, że na skutek dynamicznego wzrostu zainteresowania tą formą inwestycji Bitcoin w ciągu 6-10 miesięcy może osiągnąć pułap 10 000 USD (BTC był wówczas wyceniany na ok 5600 USD). Widząc, że cel ten zdaje się coraz bardziej realny do zrealizowania, zaktualizował on swoje prognozy.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Bitcoin może być na poziomie 40 000 dolarów na koniec 2018 roku. Może to łatwo osiągnąć”, powiedział Michael Novogratz w poniedziałek w “Fast Money” CNBC. “Ethereum, które zbliżyło się do poziomu 500 USD może być nawet trzykrotnie droższe.” – dodał.

Mimo, że zdaniem wielu to dość śmiała projekcja, to na tle prognoz Szczepana Bentyna, prezesa Pracowni Nowych Technologii, który uważa, ża “Bitcoin będzie wart milion dolarów” wydaje się ona stosunkowo “realna”.

Nowe ATH na BTC i kolejny wzrost kapitalizacji

W chwili pisania tego artykułu Bitcoin wyceniany jest na 9866 USD co oznacza, że już coraz bliżej psychologicznej bariery 10 000 USD. Ethereum osiągnął rekordowy poziom 492,99 USD w poniedziałek. Obecnie wyceniany jest on na 477 USD.

Jak informowaliśmy już wczoraj. Całkowita kapitalizacja rynkowa wszystkich monet cyfrowych na CoinMarketCap po raz pierwszy w historii przekroczyła 300 mld USD. Novogratz powiedział, że spodziewa się, iż może ona wzrosnąć nawet do 2 bilionów dolarów pod koniec przyszłego roku.

Źródło: coinmarketcap.com

“Nadchodzi wielka fala pieniędzy”, powiedział Novogratz. Były menedżer funduszy hedgingowych w Fortress Investment Group planuje uruchomić fundusz o wartości 500 milionów dolarów za pośrednictwem swojej nowej firmy Galaxy Investment Partners.

Weź udział w konkursie i wygraj bilet na CryptoCurrency World Expo

Popyt z Azji przyczynił się do wzrostu kursu Bitcoina. Transakcje dokonywane w japońskim jenie (JPY) dominuą wolumen obrotu na poziomie około 60 procent, jak podaje CryptoCompare. Obrót w dolarach amerykańskich bitcoinem wynosi około 22 procent, a handel w Korei Południowej nieco ponad 10 procent.

W przeciwieństwie do ropy naftowej i produktów odnawialnych, Novogratz zwrócił uwagę, że firmy nie mogą produkować więcej bitcoinów w celu zaspokojenia popytu, ponieważ podaż cyfrowej waluty jest ograniczona do 21 milionów monet.

Powiedział on, że “prawdopodobnie ponad 20 procent” lub “może nawet 30 procent” jego kapitału netto znajduje się w kryptowalutach. Powiedział, że dzieli się mniej więcej na pół między bitcoinem i ethereum. Jednocześnie nie zaleca on inwestorom indywidualnym, aby w kryptowalutach umieścili od 1 do 3 procent wartości netto, a inwestorzy zamożniejsi – od 5 do 10 procent.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 28.11.2017
Następny artykułDBB: Sygnał Sprzedaży na NZDUSD 28.11.2017
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here