Naga MarketsNovavax dostanie 1,6 mld USD od rządu na szczepionkę na koronawirusa. Akcje rosną o ponad 30 proc.Notowana na Nasdaq, amerykańska spółka Novavax otrzyma 1,6 miliarda USD z rządowego programu Operation Warp Speed. Pieniądze jeszcze w tym roku zostaną przeznaczone ​​na opracowanie szczepionki przeciwko koronawirusowi wywołującemu chorobę COVID-19, poinformowała we wtorek spółka. Akcje Novavax na dzisiejszym otwarciu zyskują ponad 30-proc.

  • Novavax dostanie od rządu 1,6 mld USD na opracowanie szczepionki
  • Spółka będzie współpracować z grupą zadaniową Operation Warp Speed
  • Akcje Novavax otwierają wtorkową sesję ponad 30-proc. wzrostem

Novavax otrzyma 1,6 mld USD na badania

– Pandemia wywołała bezprecedensowy kryzys zdrowia publicznego, przez co ważniejsze niż kiedykolwiek jest to, że przemysł, rząd i podmioty finansujące łączą siły, aby wspólnie pokonać nowy koronawirus – powiedział prezes i dyrektor generalny firmy Novavax Stanley C. Erck w oświadczeniu.
– Mamy zaszczyt współpracować z grupą zadaniową Operation Warp Speed, aby z niezwykłą pilnością posunąć do przodu kandydata na szczepionkę w celu zapewnienia niezbędnej ochrony ludności naszego kraju – dodał Erck.

Rządowe pieniądze sfinansują późne etapy badań klinicznych Novavax nad kandydatem na szczepionkę przeciwko koronawirusowi Sars-Cov-2. Novavax rozpoczął w maju próbę Fazy 1/2 swojego kandydata na szczepionkę u 130 zdrowych uczestników badania w Australii.

Novavax wykorzysta 1,6 miliarda USD na próbę Fazy 3 z udziałem do 30 tysięcy uczestników, która odbędzie się jesienią.

– Dodanie kandydata Novavax do różnorodnego portfolio szczepionek Operacji Warp Speed ​​zwiększa szanse, że będziemy mieli bezpieczną, skuteczną szczepionkę już pod koniec tego roku – powiedział w oświadczeniu sekretarz ds. zdrowia i usług medycznych Alex Azar.
– Dzisiejsze 1,6 USD miliard inwestycji wspiera kandydata Novavax, w zależności od sukcesu w badaniach klinicznych, aż do wyprodukowania 100 milionów dawek dla narodu amerykańskiego – dodał Azar.

Akcje Novavax ponad 30 proc. w górę na otwarciu sesji

Notowania Novavax w drugiej połowie minionego roku poruszały się w blisko 5 dolarowym zakresie, od 3,5 USD do 8,5 USD. Znaczne umocnienie kursu spółki przyniosła pandemia koronawirusa, podczas której cena pokonywała kolejne oporu, gdzie ostatni uformował się w okolicach poziomu 88 USD.

CMC
Koronawirus straszy rynki - wykorzystaj sytuację. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS
Notowania Novavax – wykres dzienny

Dzisiejsze otwarcie miało miejsce na poziomie 104,00, co daje ponad 30-procentowy wzrost w stosunku do wczorajszego zamknięcia. Od początku roku notowania Novavax zyskują natomiast ponad 2,5 tysiąca proc.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here