Naga MarketsNovaturas miał wstępnie 32,9 mln euro przychodów w 2020 r.Novaturas miał 32,9 mln euro przychodów w 2020 r., o 82% mniej r/r, podała spółka, powołując się na wstępne dane. Novaturas miał w tym czasie 48,5 tys. klientów, o 83% mniej r/r. W samym grudniu przychody wyniosły 0,45 mln euro (-95% r/r). “W ostatnich miesiącach 2020 bardzo aktywnie pracowaliśmy z instytucjami państwowymi nad najlepszymi i najszybszymi rozwiązaniami dla refundacji podróżnym odwołanych wycieczek. Do tej pory na Litwie mamy wnioski o zwrot ok. 1,8 mln euro” – czytamy w raporcie.

W samym grudniu przychody wyniosły 0,45 mln euro (-95% r/r)

“Zaczynamy 2021 r. z pozytywnymi wieściami – po długich rozmowach z Invega osiągnęliśmy wspólne rozwiązanie, które pozwoliło nam na dodatkowe 1,018 mln euro pożyczki na uregulowanie się z podróżnymi i obecnie pracujemy nad formalnościami” – czytamy dalej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka dodała, że rozstrzygnięcia zapadną do pierwszych dni marca. Ponadto w grudniu pozyskała 11 mln euro gwarancji, które zapewniają, że spółka wypełni zobowiązania wobec klientów.

“Klienci mogą z pewnością planować kolejne wakacje, całe ich pieniądze na przyszłe wyjazdy są zabezpieczone” – powiedziała prezes Audrone Keinyte, cytowana w materiale.

Novaturas jest największym operatorem turystycznym na Litwie, Łotwie i w Estonii zarówno pod względem wartości sprzedaży, jak i liczby pasażerów. Grupa ma ponad 40% udziału w regionie w rynku zorganizowanych lotów czarterowych. Spółka zadebiutowała na GPW w 2018 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here