Naga MarketsKomisja Nadzoru Finansowego wpisała na listę ostrzeżeń publicznych założone przez Mariusza Patrowicza spółki Nova Giełda Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (z wykorzystaniem stron internetowych novagielda.pl oraz gieldain.pl). Na liście ostrzeżeń znalazła się także spółka Nova Giełda Inwestycje Sp. z o.o. z siedzibą w Płocku, która jest komplementariuszem spółki Nova Giełda Inwestycje Limited Partnership z siedzibą w Larnace (Cypr).


Komisja Nadzoru Finansowego zgłosiła do prokuratury podejrzenie popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Powodem jest rzekome prowadzenie przez spółki działalności maklerskiej bez zezwolenia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Źródło: knf.gov.pl

Ciężko nam się odnieść do zarzutów, gdyż nic z nich nie wynika. Nova Giełda Inwestycje sp. z o.o. nie przeprowadzała oferty publicznej żadnych papierów wartościowych w okresie od swojego istnienia do dnia dzisiejszego, więc jest to bardzo dziwne, ponieważ nie ma tutaj zakresu przedmiotowego. Jeśli chodzi o Nova Giełda sp. z o.o., to nigdy nie prowadziła działalności maklerskiej od dnia powstania do dnia dzisiejszego bez zezwolenia. Ciężko się do tego odnieść, ponieważ zarzuty KNF są enigmatyczne – komentuje całe zajście Damian Partowicz.

Zdaniem Mariusza Patrowicza UKNF, wpisując Nova Giełda sp. z o.o.  na listę ostrzeżeń publicznych, kolejny raz pokazał, iż nie rozumie prawa lub go umyślnie nie przestrzega…Urzędnik/urzędnicy UKNF, kierując zawiadomienia do prokuratury okręgowej w Warszawie, dopuścili się prawdopodobnie dwóch przestępstw.

M. Patrowicz zaznacza, że Nova Giełda sp. z o.o. działa leganie i na rzecz mniejszych podmiotów z rynku kapitałowego oraz informuje, że stosowne zawiadomienia popełnienia przestępstw przez urzędników UKNF zostaną przygotowane przez Kancelarie Prawne Novej Giełdy sp. z o.o. i złożone w odpowiedniej prokuraturze.

Czym zajmuje się Nova Giełda?

Według zapowiedzi właścicieli założona przez rodzinę Patrowiczów Nova Giełda ma być alternatywą dla rodzimego rynku papierów wartościowych prowadzonego przez GPW. Nova Giełda nie dostała jednak nigdy zgody na obrót akcjami. Aby uniknąć nadzoru przez rodzimego regulatora, na platformie handlowej prowadzonej przez Novą Giełdę nie handluje się akcjami lecz opcjami konwertowanymi na akcje wystawionymi przez spółkę prawa cypryjskiego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMicrosoft obroni nowy rekord?
Następny artykułEuropejski Bank Centralny utrzymuje status quo
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here