Naga MarketsNouriel Roubini profesor z Nowego JorkuNotowania Bitcoina ulegają w ostatnim czasie dość znacznym wahaniom. Po silnym wzroście do okolic 14 tysięcy dolarów, wróciły w tym tygodniu pod psychologiczną barierę na poziomie 10 tys. dolarów. Silne ruchy ponownie aktywują głosy przeciwników najstarszej kryptowaluty, wśród których znajduje się Nouriel Roubini.

Nouriel Roubini, profesor ekonomii z New York University, zwany także Dr. Doom od początku sprzeciwia się idei kryptowalut. Często nie przebiera przy tym w słowach mówiąc, że kryptowaluty są bezwartościowe, a ich zwolennicy to idioci.

Nielegalna działalność i pranie pieniędzy

Tym razem Roubini skupił się na krytycy giełdy kryptowalut BitMEX z siedzibą na Seszelach.  Według niego, zarówno BitMEX jak i inne giełdy kryptowalut systematycznie biorą udział w “nielegalnej działalności”.

Dr Doom napisał na swoim blogu, że osoby wtajemniczone w działania BitMEX ujawniły mu, iż giełda ta każdego dnia wykorzystywana jest do prania pieniędzy na wielką skalę przez przez terrorystów i innych przestępców z Rosji, Iranu i innych miejsc. Giełdzie nie zależy na powstrzymaniu tego procederu, ponieważ czerpie zyski z transakcji, dodał Roubini.

Wpływ dźwigni na cenę Bitcoina

Według Roubiniego „BitMEX to nieuregulowana, wielomiliardowa giełda pochodnych instrumentów kryptograficznych, która ma siedzibę na Seszelach, ale działa globalnie. W sprzedaż krypto-derywatów z dźwignią 100:1 angażują się tam „zdegenerowani hazardziści” (co oznacza nieświadomych inwestorów detalicznych) – dodał.

Uważa się, że handel z dźwignią, który polega na zaciąganiu przez inwestorów pożyczek w zamian za depozyt do handlu na giełdzie może mieć wpływ na notowania Bitcoina, gdyż dzięki temu traderzy mają więcej środków do spekulacji.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kurs Bitcoina (BTC) w kanale spadkowym

Notowania Bitcoina (BTC) po osiągnięciu tegorocznych maksimów rozpoczęły korektę. Początkowo cena wsparła się na psychologicznym poziomie 10 tysięcy dolarów, jednakże kupującym nie udało się wypchnąć jej na nowe maksima. Zamiast tego, kurs BTC osunął się wczoraj do dołka w okolicach 9090 dolarów i przetestował dolne ograniczenie kanału spadkowego.

Dodatkowo, cena wróciła pod poziom 10 tys. dolarów, który teraz może działać jako opór. Dlatego też, potencjalny powrót do wzrostów w kierunku oporu kanału spodziewany jest dopiero po trwałym powrocie notowań ponad wspomniany opór.

Zobacz też: Rajd dolara kanadyjskiego ma się ku końcowi, twierdzą analitycy

Kurs Bitcoina w relacji do dolara (BTC/USD) – wykres dzienny, dane z giełdy Coinbase


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here