Naga MarketsNouriel Roubini profesor z Nowego JorkuDwa lata temu mówił, że bitcoin jest „matką wszystkich oszustw i baniek”. Teraz profesor ekonomii Nouriel Roubini, bo o nim mowa, nadal niezbyt przychylnie wypowiada się nt. cyfrowej waluty.

  • Nouriel Roubini nadal niezbyt przychylnie wypowiada się o BTC. Twierdzi, że kryptowaluta powinna kosztować 0 USD.
  • Podkreślił, że bitcoiny są nadal „rzadko używane przez legalne firmy”. 

Nouriel Roubini: BTC powinien kosztować zero USD

Ponieważ podstawowa wartość bitcoina wynosi zero i byłaby ujemna, gdyby zastosowano odpowiedni podatek węglowy do jego masowej, zanieczyszczającej, pochłaniającej energię produkcji, przewiduję, że obecna bańka ostatecznie zakończy się kolejnym załamaniem – napisał Roubini na łamach Financial Times.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dodał, że bitcoiny są nadal „rzadko używane przez legalne firmy”. Jego zdaniem kryptowaluty to nie waluty.

Do tego skrytykował cyfrowe waluty za ich zmienność kursu. Przywołał w tym miejscu słynną kreskówkę. Powiedział, że nawet Flintstonowie „mają bardziej wyrafinowany system monetarny oparty na punkcie odniesienia – muszlach”.

To coś gorszego niż tulipomania

Powiedział też, że kryptowaluty to „spekulacyjna bańka aktywów, gorsza niż tulipomania, ponieważ kwiaty miały i nadal mają użyteczność.”

Jego wizja przyszłości tego rynku też jest dość ponura. Kryptowaluty, jak twierdzi, nie „zdecentralizują finansów, nie będą świadczyć usług bankowych osobom nie posiadającym konta w banku ani nie uczynią biednych bogatymi”. Powodem ma być to, że wydobycie bitcoinów jest w większości kontrolowane przez oligopolistycznych górników w odległych miejscach, takich jak Rosja, Chiny lub Białoruś.

Dalej stwierdził, że bitcoin, ani altcoiny nie zapewnią nikomu bezpiecznej przystani, której szukają inwestorzy, którzy zabezpieczają się przed inflacją, słabymi walutami i ryzykiem luźniejszej polityki pieniężnej, kryzysem finansowym i napięciami geopolitycznymi.

– Złoto, obligacje oparte na inflacji, towary, nieruchomości, a nawet akcje są rozsądnymi kandydatami [do roli safe haven] – napisał Roubini.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty | dolar | bitcoin informacje | lotos notowania | wykres eur usd |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here