Naga Markets


Tether to token cyfrowy zapewniający osobom i organizacjom niezawodną i zdecentralizowaną metodę wymiany wartości przy użyciu znanej jednostki rozliczeniowej. Innymi słowy, jest to zamiennik dolara amerykańskiego w świecie kryptowalut. Kurs Tether nie powinien odbiegać znacząco od 1$ (wahania w zakresie 0,97 – 1,02$), dlatego nie nadaje się do spekulacji. 


Nouriel Roubini, amerykański ekonomista wykładający w Stern School of Business przy Uniwersytecie Nowojorskim i właściciel firmy konsultingowej Roubini Global Economics poinformował za pośrednictwem swojego profilu na twitterze, że jego zdaniem Tether jest oszustwem i służy jedynie do manipulowania cenami Bitcoin.

Nouriel Roubini znany jest z tego, że przewidział załamanie na amerykańskim rynku nieruchomości i recesję, jaka po nim nastąpiła w 2008 roku. Z tego powodu w 2009 roku magazyn Foreign Policy umieścił go na 4. miejscu na liście 100 najważniejszych myślicieli na świecie. Amerykańskie media często nazywają go “człowiekiem, który przewidział ostatni kryzys finansowy”, lub bardziej żartobliwie “Doktorem Zagładą”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Tether to kryptowaluta, która powiązana jest 1:1 z dolarem amerykańskim, jednak jej twórcy nie posiadają równoznacznego zabezpieczenia w USD. “Tether wykorzystywany jest do manipulowania cenami Bitcoina. Gdyby nie USDT, wartość Bitcoina spadłaby o 80%” – napisał na swoim twitterze Roubini.

Cyfrowe waluty zostały stworzone, ponieważ ludzie obawiali się drukowania pieniędzy w bankach centralnych. Przez z góry określoną wielkość podaży miały być one odporne na inflacje. Zamiast tego do obiegu trafia coraz więcej USDT, które są niczym innym jak dodrukiem tylko nie USD a USDT.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZaledwie tydzień do końca głosowania w konkursie FxCuffs 2018!
Następny artykułWykorzystaj zalety handlu półautomatycznego – sprawdź czym jest
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

  1. Co gosc pier…. Jak nie ma pokrycia Tether skoro mozna te pieniadze wyplacic i przy wplacie zakupic dana ilosc krypto… Jedynie jest mozliwosc ze gielda obraca tymi pieniedzmi ale to juz przypadki jednostkowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here