Naga MarketsNouriel Roubini profesor z Nowego JorkuNouriel Roubini, notorycznie atakujący kryptowaluty, teraz stwierdził, że blockchain jest “nie lepszy niż arkusz kalkulacyjny Excela”. 


Roubini znany jest w świecie ekonomii również z tego, że przewidział kryzys finansowy z 2008 roku. Przy okazji zdobywając tytuł “doktora Dooma”.

Doktor AntyKrypto

Wkrótce zyska chyba tytuł “Doctor Bitcoin-Doom” czy inną tego typu ksywkę. Przemawiając bowiem podczas panelu na Forum Ekonomicznym Blockchain w Davos, określił blockchaina jako “najbardziej nadużywaną technologię w historii”. Wskazał także podczas rozmowy, że sieć bloków i kryptowaluty nie mają nic wspólnego z rynkiem fintech. Blockchain jest zaś  “fantazyjną bazą danych”. Dodał, że cyfrowe waluty banków centralnych (CBDC) nie mają nic wspólnego z blockchainem i kryptowalutami. Wyraził przy tym swoją opinię, że CBDC będą dominować na rynku finansów i radykalnie zmienią bankowość. Co więcej, podczas gdy fintech zmieni finanse, zaś gotówka zniknie, ​​blockchain i kryptowaluty nie odegrają ważnej roli w tej rewolucji.

Jakby ciosów było mało, skrytykował pewne zjawisko, które określił jako “tokenizację wszystkiego”. Twierdzi, że jest ono czymś cofającym gospodarkę i porównał je do waluty jaskiniowców z kreskówki “Flinstonowie” – prehistorycznych muszelek.

Mówiąc o prywatności, zwrócił uwagę na fakt, że żaden rząd ani organ regulacyjny nie zezwoli na użycie kryptowalut takich jak Monero. Ten problem jest jednak globalny. W czerwcu zeszłego roku, japońskie Stowarzyszenie Giełd Walut Cyfrowych (JVCEA) zakazało handlu altcoinami, które umożliwiają dokonywanie anonimowych transakcji, takimi jak Zcash i Monero.

Stanowisko Roubiniego wobec kryptowalut nie jest niczym oryginalny. W październiku zeszłego roku oświadczył, że według niego 99 procent cyfrowych walut jest wartych zero.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Także w październiku miał on okazję zaprezentować swoje stanowisko na Senackiej Komisji Stanów Zjednoczonych ds. Bankowości. Powiedział wtedy amerykańskim politykom, że “tylko przestępcy i terroryści używają kryptowalut”. Mówił też, że “większość tokenów to niezgodne z prawem papiery wartościowe.” Kuriozum zaś osiągnął twierdząc, że “tokeny użytkowe przenoszą nas z powrotem do epoki kamienia łupanego (…).” Ponoć nawet kreskówkowi Flinstonesowie byli zdaniem Roubiniego bardziej rozwinięci ekonomicznie niż zwolennicy kryptowalut.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here