Naga MarketsNouriel Roubini profesor z Nowego JorkuZnany przeciwnik bitcoina, Nouriel Roubini, profesor ekonomii na New York University Stern School of Business, po raz kolejny zaatakował technologię Blockchain i kryptowalut.


W projekcie swojego oświadczenia dla senackiej komisji bankowej, urodzony w Turcji ekonomista, zwany potocznie “Dr Doom” (Doktor Zagłada) za swoją stale niedźwiedzią postawę, napisał, że cyfrowe waluty są “matką wszystkich baniek” i faktycznie weszły okres własnej apokalipsy.

Te artykuły również Cię zainteresują
KryptoSekta?

Roubini uważa, że krypto-zwolennicy zwrócili się ku blockchainowi, ponieważ naiwnie wierzą w jego niemal magiczną moc:

“Nowym schronieniem dla krypto-łajdaków jest blockchain, technologia leżąca u podstaw kryptowalut, która teraz jest rzekomo lekiem na wszystkie globalne problemy, w tym ubóstwo, głód, a nawet choroby”. 

W jego wypowiedzi widać więc jawną ironię. Powołał się na kwestie skalowalności. Jako sceptyk dodał, że technologię sieci bloków jest “niczym lepszym niż arkuszem kalkulacyjnym lub bazą danych”.

Skalowalność oznacza zdolność kryptowalut do wydajnego przetwarzania rosnących wolumenów transakcji. Niestety rosnący popyt na kryptowaluty w zeszłym roku powodował zapychanie się sieci, czyli w rzeczywistości utrudniał praktyczne użycie cyfrowych walut.

Bitcoin może przetwarzać około pięciu transakcji na sekundę, a ethereum od 10 do 15. Firmy takie jak Visa i Mastercard mogą obsłużyć ponad 5000 transakcji w tym samym czasie.

Jeśli chodzi o narzędzie crowdfundingowe, które firmy kryptowalutowe wykorzystują do zbierania pieniędzy, Roubini również nie jest ich fanem: “Setki innych kryptowalut [jest] wymyślanych każdego dnia, wraz z oszustwami zwanymi ICO, które są w przeważającej mierze zaprojektowane, by obchodzić przepisy dotyczące papierów wartościowych”.

W czasie debaty w komisji do Roubiniego dołączy Peter Van Valkenburgh, dyrektor ds. Badań w Coin Center, niekomercyjnej firmy badawczej zajmującej się kryptowalutami i zdecentralizowaną technologią.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

To nie pierwszy atak wymierzony w rynek kryptowalut

‘Doctor Doom’ już wielokrotnie atakował bitcoina. Twierdził, że jest bezwartościowy i określał jako “ściemę”. Uważa jednocześnie, że gdyby nie notowania stable-coina jakim jest Tether wartość BTC osunęłaby się o 80%.

Tether to kryptowaluta, która powiązana jest 1:1 z dolarem amerykańskim, jednak jej twórcy nie posiadają równoznacznego zabezpieczenia w USD. “Tether wykorzystywany jest do manipulowania cenami Bitcoina. Gdyby nie USDT, wartość Bitcoina spadłaby o 80%” – napisał na swoim twitterze Roubini.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here