Polskie monety tworzące stosNotowania polskiego złotego podczas porannego handlu nie zapowiadały szczególnej sesji. Kurs USD/PLN widocznie jednak rośnie, przekraczając standardowy ruch na wykresie dziennym. Osłabiająca się złotówka zbliża się do górnego ograniczenia pary, jednak zdaje się, że obecny impuls nie zostanie tak łatwo wyhamowany. Co dalej na wykresie pary USD/PLN w ujęciu dziennego interwału? 


Notowania pary USD/PLN w ujęciu dziennym w ostatnim czasie to budujący się kanał spadkowy, choć ciężko mówić to o wyraźniejszych spadkach. Trend określić można by było jako kontrolowane spadki i zdaje się, że wykres już od dłuższego czasu wyczekiwał na gwałtowniejszy impuls w jedną ze stron. W tym momencie widzimy pierwsze sygnały wyładowania panującego sentymentu oczekiwania na coś większego – kiedy para USD/PLN zbliża się do górnego ograniczenia wspomnianego kanału spadkowego. Jednak czy będzie w stanie wybić istotny poziom?

Notowania złotówki (USD/PLN) – Wykres D1

Na poniższym wykresie widoczny jest wyraźnie zarówno sam kanał jak i obecny impuls wzrostowy przekraczający znacznie średnią zmienność na parze w ujęciu ostatnich sesji handlowych. Co rzuca się w oczy – to na pewno re-test górnego ograniczenia na poziomie 3,79 – która stanowi istotną strefę oporu dla pary. Jeśli para zareaguje klasycznie, wówczas powinniśmy zobaczyć korektę choć 50 procent ostatniego impulsu – który w tym wypadku jest całą świecą D1. Wówczas, po re-teście oczekiwać będzie można kolejnej próby ataku strefy 3,79 – z możliwością jej wybicia. Wówczas kolejnym istotnym poziomem dla pary będzie przedział ceny 3,80 – 3,81, skąd po ówczesnym dotarciu pary do poziomu oczekiwać będzie można głębszej korekty.

wykres USDPLN D1 24.01.2019
USDPLN D1 24.01.2019

Trudno w chwili obecnej mówić z kolei o pozycjach typu short – obecny sentyment zdaje się nakreślać już cele – ważnym jest jednak, aby dzisiejszy impuls wzrostowy nie został zniesiony, aby dalsze wzrosty mogły być kontynuowane.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here