Naga MarketsNotowania złotego wyhamowały zniżki, rynek czeka na inflację w USAWtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi wyhamowanie zniżki PLN oraz ograniczenie korekty na eurodolarze. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5466 PLN za euro, 3,8491 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1737 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,3257 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,992% w przypadku obligacji 10-letnich.

Notowania złotego z wyhamowaniem zniżek, ograniczenie korekty na eurodolarze

Ostatnie godziny obrotu na rynkach przyniosły ograniczenie spadków na eurodolarze co podbija scenariusz lekkiego odreagowania na walutach EM. Z punktu widzenia FX wydaje się iż kluczową figurą dziś będzie odczyt CPI dla USA (oczek. 5,3% r/r) przy czym oczekiwania inflacyjne w USA są na najwyższych poziomach od 2013r. Lokalnie PLN pozostaje relatywnie stabilny – pomimo czwartkowej konferencji prezesa NBP w dalszym ciągu wydaje się, iż rynkowa presja na podwyżki jest zauważalna.Notowania BOSSAPLN
Notowania BOSSAPLN

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy dane GUS dot. gospodarki mieszkaniowej w 2020r i nakłady i wyniki przemysłu za 1-2Q21′. Uwaga inwestorów na szerokim rynku skupiona będzie na inflacji w USA.

Z rynkowego punktu widzenia koszyk PLN konsoliduje nad 86 pkt. czekając na bardziej zdecydowane ruchy na rynkach bazowych.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji biomed | insta forex | notowania echo investment | mercator akcje | cena akcji allegro | wykresy kryptowalut | pkn orlen gpw |

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here