Naga Markets

Kurs USD/PLN z powrotem do szczytów

Ostatnie godziny handlu na globalnych rynkach mijają pod znakiem podtrzymania lekkiego risk-off na rynkach. Decyzja Gazpromu/Kremla o zawieszeniu przesyłu gazu wraz z rozpoczęciem sezonu jesienno-zimowego w Europie skłania ośrodki analityczne do stawiania scenariuszy w zakresie możliwego spowolnienia gospodarczego m.in. w Niemczech. Większość obserwatorów stawia tezę iż należy liczyć się z możliwym scenariuszem recesji.Lokalnie otrzymamy dziś decyzję RPP w zakresie stóp procentowych. Rynek spodziewa się podwyżki o 25pb aczkolwiek nie brak również głosów zakładających brak zmian. Tak czy inaczej dzisiejsza, ewentualna, podwyżka będzie najpewniej ostatnią bądź przedostatnią (część ośrodków zakłada jeszcze 25pb w październiku) w cyklu, ustalając poziom stopy referencyjnej na 6,75-7%.

Notowania USD/PLN
Notowania USD/PLN

Pomimo wysokiego poziomu inflacji (16%+ CPI) Rada najpewniej będzie brała pod uwagę sygnały wyraźnego spowolnienia z gospodarki. Jutro decyzję o podwyżkach podejmie najpewniej EBC (50-75pb).

Z rynkowego punktu widzenia PLN nie notuje istotniejszych zmian. Szeroki rynek pozostaje jednak w układzie risk-off, a podtrzymanie mocnego dolara (koszyk USD blisko 20-letnich maksimów) generuje ryzyko dalszego wybicia na parze USD/PLN.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara on line | usd pln prognoza | kurs dolars | rekomendacje gpw | notowania ropy wti | biomed lublin akcje | cyfrowy polsat akcje rekomendacje |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

XTB

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here