Naga MarketsNotowania złotego w dół, impas na PLN trwa w najlepszeNotowania polskiego złoty opuściły formację trójkąta symetrycznego, ale nie zmieniło to znacząco sytuacji na USDPLN.

Kurs złotego nie wpłynął na USDPLN

Po chwilowym osłabieniu wynikającym z przełamania poziomu 4.19 polska waluta powróciła poniżej tej ceny. Kluczowymi poziomami pozostaje szczyt 4.30 i wsparcia 4.10. Od połowy marca 2020 cena zawiera się pomiędzy tymi dwiema wartościami. Początkowo przybierało to postać formacji trójkąta, aby teraz przerodzić się w rozbudowany ruch boczny.

Wskaźnik MACD po silnych spadkach porusza się blisko wartości zero, co potwierdza brak zdecydowania wśród inwestorów. Nie inaczej wyglądają wstęgi Bollingera, które zbliżyły się do siebie na odległość 9 groszy. Jest to blisko dwa razy mniej niż rozpiętość pomiędzy kluczowym poziomami opisanymi powyżej.

Czerwone strzałki wskazują wewnętrzną strefę 4.19. W przyszłości może on być indykatorem powstania większego impulsu. W zależności od tego, czy USDPLN znajduje się poniżej, czy powyżej tej ceny, można odczytywać stan złotego. Aktualnie białe świece zmierzają od dołu w stronę tego lokalnego punktu równowagi. Należy wiec go traktować jako opór, po którym wykres skieruje się w stronę wsparcia 4.10. Alternatywa to atak na 4.30, choć ostatnio taki brak energii dolarowi, aby zrealizować taki ruch.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here