Naga MarketsNotowania złotego w cieniu Fed oraz silnego dolaraWartość polskiego złotego już od dwóch tygodni znajduje się pod presją podaży. Indeks BOSSAPLN od tego czasu zdołał zniwelować już cały ruch wzrostowy, który widoczny był na tym rynku pod koniec sierpnia i w pierwszych dniach września. W rezultacie, notowania BOSSAPLN powróciły do okolic 85,70 pkt.

Notowania złotego znajdują się pod presją podaży

Z technicznego punktu widzenia, ten poziom jest wsparciem, które w ostatnich miesiącach już kilka razy powstrzymywało stronę podażową – w ciągu ostatnich dwóch miesięcy to wsparcie było testowane cztery razy.Analogiczna sytuacja ma miejsce na głównych parach walutowych z polskim złotym. Notowania USD/PLN powróciły z impetem ponad poziom 3,90 i dzisiaj rano przekraczają 3,91. Te rejony są już niedalekie od poziomów maksimów z ostatnich miesięcy, ukształtowanych w rejonie 3,93. Z kolei notowania EUR/PLN dotarły do rejonu 4,59, który także jest poziomem lokalnych szczytów z ostatnich miesięcy – a więc obecnie, najbliższym istotnym technicznym oporem.

Ze względu na sytuację techniczną, dzisiaj na rynku polskiego złotego mogą pojawić się próby odreagowania wzrostowego. Z kolei fundamentalnie, istotne będą dane dotyczące produkcji przemysłowej, których publikacja jest zaplanowana na godzinę 10:00.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USDPLN – dane dzienne
Notowania USDPLN – dane dzienne
Notowania EURPLN – dane dzienne
Notowania EURPLN – dane dzienne

Niemniej, złoty, podobnie jak wiele innych walut świata, nie tylko walut EM, będzie dzisiaj podlegał głównie siłom panującym na międzynarodowym rynku walutowym. Wielkimi krokami zbliża się komunikat Fed (zaplanowany na środę), więc PLN  prawdopodobnie będzie podlegał globalnym nastrojom dotyczącym tego wydarzenia.

Autor poleca również: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: comarch kurs akcji | kurs kuny chorwackiej | orange akcje wykres | kurs liry tureckiej | kruk kurs akcji | kryptowaluty prognozy | kurs dollara |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here