Naga Markets

Notowania złotego umacniają się względem euro, pomimo podbicia risk-offCzwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie presji na eurodolara oraz, w konsekwencji, również na walutach EM i CEE. Złoty kwotowany jest następująco: 4,6229 PLN za euro, 4,0827 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,4326 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,4243 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,171% w przypadku obligacji 10-letnich.

Notowania złotego odrobiły już ponad 10 gr wobec euro

Ostatnie godziny przyniosły kolejny impuls podażowy na rynkach. Tym razem pretekstem okazały się być pierwsze przypadki nowego wariantu COVID19 w USA. Dodatkowo w depeszach pojawiają się odniesienia do Powella i sugestii szybszego ograniczania QE, co otwierałoby drogę do szybszych podwyżek stóp.Przede wszystkim jednak tkwimy w niepewności dot. Omicrona i jego ewentualnego wpływu na gospodarki oraz działania rządów. Złoty odrobił już ponad 10 gr wobec euro, co sugeruje iż pogorszenie nastrojów może przynieść wyhamowanie tego ruchu.

Notowania EURPLN
Notowania EURPLN

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. Globalny kalendarz makro zawiera m.in. wskazania inflacyjne (PPI) dla Strefy Euro oraz cotygodniowe wnioski o zasiłek z USA.

Z rynkowego punktu widzenia okolice 4,59-4,60 EUR/PLN mogą pełnić bardziej znaczącą strefę wsparcia na wykresie, ograniczającą dalsze zwyżki PLN.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here