Naga MarketsNotowania złotego pozostały stabilne po wcześniejszym umocnieniuPolska waluta pozostawała w poniedziałek stabilna w oczekiwaniu na kluczowe (po ostatniej publikacji inflacji CPI) posiedzenie RPP w najbliższą środę.

Notowania złotego nadal silne

Widoczne było lekkie podbicie EURPLN (do 4,5750), oraz mniejsze cofnięcie USDPLN (do 3,9330), co odpowiada nieznacznemu przesunięciu w górę na rynku EURUSD (do 1,1630).Wykres dzienny EURPLN
Wykres dzienny EURPLN
Wykres dzienny USDPLN
Wykres dzienny USDPLN

Zauważalna jest jednak niepewność, co do tego, czy RPP zdecyduje się na interwencyjną podwyżkę stóp o 15 p.b., a niejasna sytuacja na rynkach globalnych (S&P500 ma trudności z odbiciem) nie zachęca do budowania nowych pozycji w złotym – inwestorzy mogą chcieć poczekać na fakty, jakie poznamy w środę 6 października.

W porównaniu z sytuacją widoczną rano, po południu widać większą liczbę walut zyskujących wobec dolara i wyraźniejszą dynamikę tego ruchu. Co ciekawe nie widać pozytywnego sprzężenia z rynkami akcji (S&P500 próbuje kreślić wtórne dno po piątkowym zwrocie w górę), a rentowności obligacji pozostały stabilne (10-letnie poniżej 1,50 proc.).

Niemniej to, że w gronie najbardziej zyskujących walut pojawiły się korony skandynawskie, Antypody, dolar kanadyjski, oraz funt, to dowód na to, że wspólnym mianownikiem stają się oczekiwania wobec zmian w polityce monetarnej ze strony lokalnych banków w ciągu najbliższych tygodni.

Ciekawostką jest też pojawienie się w tym gronie franka, ale może warto sobie uświadomić, że SNB stał się zakładnikiem globalnych tendencji inflacyjnych, co może mieć niemałe znaczenie dla szwajcarskiej waluty, która zamiast być słabsza, jak chciałby to bank centralny, może być jeszcze mocniejsza.

Wykres tygodniowy USDCHF
Wykres tygodniowy USDCHF

Zatrzymanie wzrostu USDCHF w ubiegłym tygodniu przy 2,5 letniej linii spadkowej trendu to niepokojący sygnał.

Wykres dzienny USDNOK
Wykres dzienny USDNOK

Kolejny dobry dzień dla korony norweskiej i jesteśmy na minimach z września. Ich złamanie potwierdzi dobrą passę NOK, która zresztą jest wspierana przez oczekiwania, co do dalszych podwyżek stóp procentowych, oraz zamieszanie na rynkach energii (droższe surowce).

invest
Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

W przypadku EURUSD po powrocie ponad 1,16 mamy kontynuację odbicia. Mocny opór to rejon 1,1663.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here