Naga MarketsNotowania złotego (PLN) z prawdopodobnym umocnieniemPoziom 4.57,  będący aktualnym oporem jest w dużych tarapatach. Ilość prób przełamania tej wartości w ostatnich dniach  sugeruje, że nie brakuje podmiotów chcących osłabić polską walutę.

Górne cienie wskazują na umocnienie PLN

Historycznie te okolice należy uznać za górny obszar kanału, w którym porusza się od lat EURPLN. Oczywiście PLN potrafił osłabić się nawet do wartości 4.95, ale są to krótkotrwałe epizody.

Wskaźniki znajdujące się pod wykresem podążają zgodnie z ruchem ostatnich fal wzrostowych. Sprawiło to, że Stochastic wszedł w strefę wykupienia, a nawet wygenerował sygnał w postaci przecięcia się linii %k i %d. Jeżeli nie pojawi się silny impuls wzrostowy, to warto śledzić ten oscylator, gdyż może potwierdzić obronę oporu 4.57.

RSI, czyli wskaźnik relatywnej siły, nie dotarł jeszcze do wartości powyżej 70 punktów. Jeżeli notowania EURPLN zatrzymają się na trwałe na bieżącym oporze, to prawdopodobni nie pojawi się wiarygodny sygnał sprzedaży na tym oscylatorze.

Wsparcia, czyli miejsca, gdzie mogą pojawić się kolejne dołki, znajdują się na poziomie 4.50 oraz 4.44.

Ponieważ w ostatnim czasie brak jest wyraźnego jednolitego trendu, dlatego należy zwracać uwagę na każdy opór i wsparcie i traktować go niezależnie.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here